کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

تایم لپسی زیبا از سودان | سفری متفاوت به آفریقا

بیشتر کشورهای قاره آفریقا برای ما ایرانی ها ناشناخته هستند و اطلاعات کافی راجع به این سرزمین ها نداریم. همین موضوع سبب شده تا به شمال شرقی این قاره سفر کنیم و به تماشای سرزمین سودان برویم. سودان سومین کشور بزرگ آفریقا شمرده می شود و در سال 2016 جمعیتش را 39.58 میلیون تخمین زدند. شاید برای تان جالب باشد که نام این سرزمین از عبارت عربی «بلاد السودان» یعنی «سرزمین سیاهان» می آید. به هر گوشه از کره خاکی که سفر کنیم، جلوه های زیبای بی شماری نظرمان را جلب می کند و سودان هم با وجود تمام مشکلاتی که دارد از این قاعده مستثنی نیست. در سفرمان، با هنرمندی به نام جورج دیبر (Joerg Daiber) همراه می شویم که تاکنون به نقاط مختلفی از دنیا رفته و این بار، گذارش به سودان افتاده است. او اعتقاد دارد سودان به الماسی ناشناخته می ماند که در گوشه ای از آفریقا مهجور مانده و آن طور که باید توجه گردشگران را به خود جلب نکرده است. اهرام، بیابان ها و صحرا گردی، تماشای آسمان شب و دیدار با کهکشان راه شیری، حتا قایق سواری و تماشای دلفین ها، سودان را به منطقه ای خاطره انگیز برای سفر تبدیل می کند.

می خواهیم راهی این سرزمین شویم تا تمام این جذابیت ها را به تماشا بنشینیم. پیش از آن، باید ذکر کنیم که ویدیوی پیش رو از طریق تکنیک تیلت شیفت (Tilt Shift) فیلم برداری شده است و همین، باعث شده تا فوکوس در بعضی نقاط بیشتر باشد؛ به طور کل، گویی در دنیایی مینیاتوری قدم می زنیم. با ما همراه شوید تا این دنیای مینیاتوری و جالب را تماشا کنیم.

خورشید طلوع می کند و ما در روزی زیبا، به یکی از شهرهای سودان به نام مرواه (Meroe) قدم می گذاریم. مِرواه، یک منطقه باستانی است و در کرانه راست رود نیل قرار دارد. بیش از ۲۰۰ هرم در نواحی غربی مرواه جای خوش کرده اند که شهرت جهانی دارند، ما هم در همان ابتدای راه، به گوشه غربی شهر سفر می کنیم و از این اهرام بازدید به عمل می آوریم.

مانند تمام مناطق بیابانی، شترسواری، یکی از بهترین روش های رفت و آمد شمرده می شود و شترسوارها با شترهای شان در گوشه گوشه صحرا به چشم می خورند. البته در این صحرا، عده ای هم پیاده راه خود را پیش می گیرند و برخی، سوار بر ماشین های مخصوص آفرود و صحرا گردی. به منطقه مسکونی کریمه (Karima) نیز سر می زنیم و اهرام را در این خطه نیز به تماشا می نشینیم. گله احشام که از سویی به سوی دیگر می شوند، رد ستارگان بر فراز صحرا، فانوس دریایی سنگانب (Lighthouse of Sanganeb)، سفر به زیر آب و تماشای صخره ای مرجانی و ...، همگی، سفری دلپذیر و تماشایی برای مان رقم می زنند.

با کارناوال همراه باشید و گشت و گذار در سودان را از دست ندهید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
محرابی

عالی بود

26 تیر 1397

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست