کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشتی در افغانستان | سرزمین کمتر دیده شده

می خواهیم گشتی در افغانستان داشته باشیم و از زیبایی های این کشور برای تان بگوییم. به کمک ویدیو پیش رو، به چندی از جاهای دیدنی افغانستان نظر می اندازیم و بیشتر با سرزمین همسایه مان آشنا می شویم. نگاهی هم به طبیعت افغانستان خواهیم داشت و محو تماشای چشم انداز این کشور زیبا می شویم.

با وجود آنکه کشور افغانستان، در همسایگی ما قرار دارد، باز هم کمتر افرادی از سرزمین مان با این کشور آشنایی دارند و پای شان را در این خطه گذاشته اند. یکی از اصلی ترین دلایل این بی توجهی ما به کشور همسایه، نا امنی ها و حملات تروریستی ست که در این سرزمین روی می دهد؛ اما این تنها دلیل نیست... متاسفانه بسیاری از ما اطلاعات درستی از افغاستان و زیبایی هایش نداریم و گمان می کنیم این سرزمین آن چنان که باید زیبا نیست و برای سفر، مقصد مناسبی محسوب نمی شود. 

شاید اگر بدانید سرزمین افغانستان مناطقی تماشایی همچون شهر ضحاک را در خود جای داده است، برای رفتن به این سرزمین، وسوسه شوید. شهر ضحاک مجموعه خرابه های شهرکی قدیمی در افغانستان است که در سال 1222 میلادی به دست ارتش چنگیزخان با خاک یکسان شد. این خرابه ها در منطقه تاریخی بامیان قرار گرفته اند و امروزه با نام «شهر سرخ» از آن ها یاد می شود. شهر سرخ لقبی ست که به خاطر رنگ سرخ صخره ها و دره های اطراف آن به این منطقه داده اند. 

سد برق آبی کَجَکی هم از دیدنی های افغانستان است و چشم اندازی تماشایی دارد. این سد در ولایت هلمند قرار گرفته و بر روی رود هیرمند بسته شده است. از دیگر دیدنی های افغانستان، می توان شهر باستانی غلغله را نام برد که در سده ششم میلادی در بامیانِ افغانستان ساخته شد و چنگیز خان در سال ۱۲۲۱ میلادی آن را نابود کرد. بد نیست بدانید برخی از مورخان، این منطقه را مهد حکمرانی پادشاهان بودایی و اسلامی می دانند. 

چندی از دیدنی های افغانستان را نام برده ایم؛ اما با دیدن مناطق تاریخی و طبیعت بکر افغانستان، بیشتر می توانید این سرزمین را بشناسید و زیبایی هایش را تحسین کنید؛ پس برای دیدن این ویدیو با کارناوال همراه شوید. 

نکته: اجازه بازنشر این ویدیو در کارناوال از صاحب اثر گرفته شده است.


:Video Details

Produced By: Khyber Khan

Business Enquiries: khyberr@gmail.com

Instagram Account: khyberkhaan

Photo Of Cover: Simone Latina

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست