کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشتی در مرکز حیدر علی اف باکو

در این سفر مجازی مان می خواهیم گشتی در مرکز حیدر علی اف باکو داشته باشیم و شما را بیشتر با این مرکز فرهنگی در باکو آشنا کنیم. کمتر کسی ست که در حین سفر به باکو، از این سازه شاخص و منحصر به فرد بازدیدی نداشته باشد و عکسی با نمای بیرونی آن نیندازد. اگر با این مکان آشنایی ندارید در ادامه با توضیحات کارناوال و تماشای ویدیو از بیرون و درون سازه، حتما تحت تاثیر شکوه آن قرار می گیرید. 

مرکز حیدر علی اف، ساختمانی چند منظوره است که وسعتی برابر با 101 هزار متر مربع دارد. این سازه به دست یکی از سرشناس ترین معماران قرن، یعنی "زاها حدید" طراحی شده؛ البته باید بدانید که پاتریک شوماخر (Patrik Schumacher), معمار معروف انگلیسی نیز با این خانم عراقی-انگلیسی در طراحی مرکز حیدر علی اف همکاری کرده است.

مرکز حیدر علی اف قسمت های مختلفی دارد که از جمله شان می توان به نمایشگاه ها، آمفی تئاتر یا آدیتوریوم و سالن کنفرانس اشاره کرد. البته نباید جذابترین بخش این سازه، یعنی موزه را از قلم انداخت. این موزه، سه طبقه دارد که تماما به حیدر علی اف، رهبر ملی آذربایجان و سومین رییس جمهور این کشور اختصاص داده شده است. در این بخش، صفحه نمایش هایی بزرگ و لمسی توجه قرار داده شده اند و در محیطی تعاملی عکس ها و زندگی نامه حیدر علی اف را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند. با گشت و گذار در این موزه با بخش های مختلف زندگی کاری و شخصی حیدر علی اف آشنا می شوید و از اهمیت این مرد در تاریخ سیاسی جمهوری آذربایجان آگاه خواهید شد.

امروزه مرکز حیدر علی اف در کنار جاذبه های تاریخی پایتخت آذربایجان، یکی از مهم ترین و پربازدیدترین دیدنی های باکوست و به عنوان نمادی از شهر باکوی مدرن و کشور پیشرفته آذربایجان شناخته می شود. بد نیست بدانید ساختمان مرکز حیدر علی اف با 250 میلیون دلار، یعنی نصف هزینه ساخت برج میلاد، ساخته شده و این خود، بیانگر هوشمندی سازندگان آن است. 

حال که کمی با این سازه آشنا شدید، در تماشای ویدیو آن با ما در کارناوال همراه شوید. 


:Video Details

Produced By: Expo 2025 Baku Azerbaijan

Photo Of Cover: Onat Güngör

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست