ویدیو HD

سفر به الجزیره | پایتخت سپید الجزایر

زمانی قاره آفریقا تنها یک سرزمین پهناور و محروم و بیابانی به نظر می رسید که شاید کمتر کسی به سفر و گشت و گذار در آن فکر می کرد. امروزه اما بسیاری از ماجراجویان و گردشگران کوله بارشان را می بندند و قدم به این قاره می گذارند تا مردم، طبیعت و جاذبه های آن را بیشتر بشناسند. مقصد امروز کارناوال نیز در شمال این قاره قرار دارد؛ کشوری در میان تونس و مراکش که با نام الجزایر شناخته می شود و مردمی مسلمان و سنی مذهب را در خود جای داده است. به سوی پایتخت این کشور می رویم و قدم به شهر الجزیره می گذاریم؛ جایی که می شود ساعت ها در مورد بناها و معماری شگفت انگیزشان سخن گفت و از دیدن جلوه هایش لذت برد. با ما همراه باشید و برای دقایقی به تماشای این ویدیو مشغول شوید تا سفری کوتاه را برای خود رقم بزنید...

الجزیره در غرب یکی از خلیج‌های دریای مدیترانه قرار دارد و پس از کازابلانکا دومین شهر بزرگ در شمال آفریقا به شمار می آید. با کمی گشت در شهر متوجه ساختمان های سفید رنگی می شویم که در جای جای آن شکل گرفته اند. همین ساختمان ها بهانه ای شده تا به این دیار لقب الجزیره سپید بدهند. همین رنگ سفید آرامش خاصی به شهر بخشیده و چهره ای متفاوت به آن داده است.

یکی از مشهورترین دیدنی های الجزیره باغ تجربی حامه (Botanical Garden Hamma) است که یک باغ گیاه‌شناسی به شمار می رود و وسعتی بالغ بر ۵۸ هکتار دارد. این باغ در سال ۱۸۳۲ میلادی و توسط فرانسوی ها ساخته شده است و امروز به عنوان یکی از جاذبه های شهر از آن یاد می شود. امروز به مقام الشهید یا یادمان شهدا هم سر می زنیم؛ بنایی که در سال 1982 و به مناسب بیستمین سالگرد استقلال الجزایر ساخته شده است. 

با کارناوال به الجزیره بیایید و سفری کوتاه به آن را تجربه کنید...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET