ویدیو HD

سفری متفاوت به آتن | پایتخت دیدنی یونان

از میان مقاصد محبوب گردشگری، شهر خدایان را برای سفرمان انتخاب کرده ایم. می خواهیم به آتن، پایتخت دیدنی کشور یونان برویم و خاطرات دلپذیری برای خود رقم بزنیم. آتن علاوه بر آن که پایتخت کشور یونان است، بزرگترین شهر این سرزمین نیز شمرده می شود. این جا را یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا می دانند که در نواحی شرقی یونان قرار گرفته است. همان طور که حتما می دانید شهر یونان و پایتختش، این روزها از دوران اوج و عظمت خود فاصله گرفته اند و دیگر، از وجود آن دنیای تماشایی و امپراتوری قدرتمندشان زمان زیادی می گذرد. در حال حاضر آتن با حدود 4 درصد فضای سبز، کمتر از هر پایتخت اروپایی دیگری پوشش گیاهی دارد و همچنین، آلودگی هوا و آلودگی صوتی در این شهر بسیار زیاد است. با همه این ها، همیشه بهانه ای برای تماشای آتن وجود دارد و بهانه ما هم، تماشای جاذبه های تاریخی این شهر است، می خواهیم جلوه هایی از یونان عظیم و قدرتمند را به تماشا بنشینیم، در میان مردم قدم بزنیم و نگاهی بر شب های آتن بیندازیم که روشن و نورانی هستند.

سفرمان را با تماشای تندیس آتنا آغاز می کنیم که به عنوان ایزدبانوی جنگ، خرد، صنایع دستی و نگهبان شهر آتن شناخته می شود؛ از آن جایی که این الهه مسئولیت حفاظت از آتن را برعهده دارد، طبیعی ست که نامش نیز بر روی شهر باشد. تندیس وی بر روی مهمترین مرکز تحقیقاتی کشور یونان با عنوان آکادمی آتن (Academy of Athens) نصب شده است. از الهه خرد و جنگ فاصله می گیریم. از بالا، به شهر آتن نگاهی می اندازیم و عبور ابرها را در آسمان شهر مشاهده می کنیم. از طاق هدرین (Arch of Hadrian) دیدن می کنیم که با نام دروازه هدرین نیز شناخته می شود و آن را به نوعی طاق پیروزی رومی ها می دانند.

مگر می شود به یونان و آتن رفت و از مجموعه تاریخی آکروپولیس (Acropolis of Athens) دیدن نکرد. این سازه را نماد ملی یونان می خوانند و اهمیت خاصی در این سرزمین دارد.

دیدنی های بیشتری برای تماشا مانده اند که در ادامه سفرمان به آن ها می پردازیم. کارناوال را همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: Factotum Media

Music: Force - Alan Walker

Photo Of Cover: Ollie Taylor

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET