کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفری جذاب به دنیای زیر آب | گشتی در میان صخره های مرجانی

تاکنون بشر به جای جای زمین قدم گذاشته و پرده از رمز و راز این کره زیبا برداشته است؛ اما همچنان جلوه هایی از خلقت باعث شگفتی و حیرت مان می شوند. دنیای زیر آب از آن سرزمین های کمتر شناخته شده ای است که همچنان می توانیم از تماشای چشم اندازش، شگفت زده شویم و انگشت حیرت بر دهان ببریم. همین سبب شده تا امروز، نفس مان را در سینه حبس کنیم و به دل آب ها قدم بگذاریم و درون آکواریومی از آب سنگ مرجانی گشت بزنیم. آب سنگ مرجانی یا صخره‌های مرجانی (Coral reef)، یکی از مهمترین و متنوع ترین اکوسیستم‌های آبی ست و قدمت بالایی دارد؛ شاید برای تان جالب باشد بدانید که طول عمر بیشتر صخره‌های مرجانی بین پنج تا ده هزار سال است. اما چرا به این صخره ها، صخره مرجانی گفته می شود؟! اگر نگاهی به این زیستگاه خاص بیندازید، در گوشه گوشه اش، مرجان هایی را می بینید که بر روی صخره ها رشد کرده اند و با حرکات مواج آب، از سویی به سوی دیگر تکان می خورند. لازم است بدانید صخره های مرجانی در آب های کم عمق دیده می شوند چرا که مرجان ها برای رشد و نمو نیاز به نور خورشید دارند. اگرچه مرجان ها، نقش پررنگی در این اکوسیستم دارند اما، موجودات آبزی دیگری نیز، به این صخره ها معنا می بخشند که در سفرمان تک تک آن ها را از نظر می گذرانیم و لذت می بریم. پس همراه مان، به درون آب قدم بگذارید.

در ابتدای سفرمان، یکی از معروفترین موجودات دریایی را می بینیم. به لطف انیمیشن «در جست و جوی نمو»، کمتر کسی در دنیا از هویت دلقک ماهی ها، بی خبر است. این موجودات بامزه را تماشا می کنیم که در کنار شقایق های دریایی زندگی می گذرانند. علاقه دلقک ماهی ها به شقایق های دریایی سبب شده تا از این موجودات با نام «شقایق ماهی» نیز یاد کنند. به تماشای دیگر موجودات آبزی می رویم؛ ماهی های ریز و درشتی را می بینیم که با ظاهری فریبنده، از سویی به سوی دیگر می روند و ما را محو زیبایی خود می کنند. در این میان، گیاهان آبزی با رنگ های رخشنده، به سفرمان جلوه ای خاص می بخشند. دیدنی های دنیای زیر آب بسیار است که هیچکدام شان را در این گشت و گذار از قلم نمی اندازیم.

در کارناوال، همراه مان بمانید و از این سفر رویایی لذت ببرید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست