کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به معبد بدامی هند | گشتی در تاریخ

آثار باستانی به جای مانده بر روی کره زمین گنجینه های ارزشمندی هستند تا وقایع تاریخی و احوال گذشتگانمان را برایمان بازگو کنند. امروز در کارناوال به یکی از معابد باستانی کشور هند در ایالت کارناتاکا می رویم تا گوشه ای از تاریخ را از نزدیک لمس کنیم. به غار-معبد بدامی (Badami cave temples) سفر می کنیم. معبدی که بر پایه ی ادیان جین و بودا بنا شده و سراسر آن با مجسمه های حکاکی شده و داستان های تاریخی پوشیده شده.  سفر امروزمان به کشور هند را به هیچ عنوان از دست ندهید و با کارناوال همراه شوید.

قبل از آن که وارد غار شویم و به تماشای ویدیوی امروزمان بنشینیم، خوب است کمی در مورد مقصد بیشتر بدانیم: غارهای بدامی هند که در واقع غار- معبد هستند، از 4 غار مختلف تشکیل شده اند که بر روی صخره هایی بزرگ ساخته شده اند و دیرینگی آن ها به قرن های ۶ و ۷ باز می گردد. در این مطلب تنها گشتی مجازی در غارهای بدامی را تجربه می کنیم و بعدا در مطلبی مفصل از تمام جوانب این جاذبه را مورد بررسی قرار می دهیم...

 

در ابتدای ویدیو به غاری عجیب در دل کوهستان می رویم. مردمان قدیمی این دیار از این شکل عجیب استفاده نمودند و درون این غار برای خود سرای مجللی بنا نمودند. راهی دیدن شگفتی های درون این غار می شویم. یکی از نکته های جالبی که از ابتدای سفر به چشم می خورد وجود میمون های بازیگوش است ک در هر گوشه و کناری دیده می شوند. سپس نوبت به حکاکی های روی دیواره های این معبد می رسد. یکی از اشکال مشهور این غار تصویر حکاکی شده ی خدای شیوا در حال رقص است.

پس از کمی تجسس بیشتر خفاش هایی را می بینیم که در داخل غار سکنا گزیدند و سرانجام به سالن اصلی معبد می رسیم. این قسمت از معبد تنها به خدای ویشنو اختصاص داده شده. تصویر حکاکی شده ویشنو که نشسته است و تصاویر دیگر مشهور او بر روی دیوارهای این سالن بسیار مشهور هستند. در پشت برخی از این تصاویر داستان هایی نهفته است که راز های هر یک از این خدایان را در آیین هایشان بر ملا می کند. دریاچه ی وسیعی هم درست در مقابل این معبد قرار گرفته است. در نزدیکی این غار مردمانی در خانه های کوچک زندگی می کنند در حالی که این غار باستانی پس زمینه ی کوچه هایشان است.

 سفر به این معبد را به هیچ عنوان از دست ندهید و باری دیگر با کارناوال همراه شوید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست