ویدیو HD

سفر به باگان در میانمار | شهر هزار معبد

این بار قصد سفر به باگان در میانمار را داریم؛ تجربه ای جذاب و دلپذیر که از دریچه این ویدیوی کارناوال میسر می شود.  با وجود آنکه دیدنی های میانمار بسیار هستند، اما این شهر جور دیگری توجه مسافران را به خود جلب می کند. باگان در نواحی مرکزی میانمار و در ناحیه ماندالی (Mandalay Region) جای خوش کرده است و از آن با عنوان «شهر هزار معبد» یاد می کنند. این سرزمین تاریخی بین قرن های 9 تا 13، عنوان پایتختی پادشاهی پاگان یعنی اولین امپراتوری کشور برمه (میانمار کنونی) را از آن خود داشت. در بین قرن های 11 تا 13، زمانی که پادشاهی پاگان از قدرت بالایی برخوردار بود، در شهر باگان بیش از ده هزار معبد بودایی، پاگودا (1) و عبادتگاه ساخته شد. امروزه بالغ بر 2200 مورد از این سازه ها همچنان در شهر سر پا هستند و باگان را صاحب عنوان شهر هزار معبد کرده اند. همچنین لازم است ذکر کنیم که در حال حاضر شهر باگان را بزرگترین مرکز معابد و ویرانه های به جا مانده از مذهب بودا در جهان می دانند. 

این روزها یکی از محبوبترین تفریحات در شهر باگان بالون سواری است. اگر به تصاویر این دیار مرموز و رویایی نگاه کرده باشید حتما بالون های رنگارنگ را در آسمان آن دیده اید. حضور هزاران معبد بر روی زمین و صدها بالون در آسمان افراد متعددی را شیفته تماشای باگان کرده است. ما نیز از همین افراد هستیم و می خواهیم گشتی بر فراز شهر باگان بزنیم و از تماشای بالون های معلق در آسمان این سرزمین لذت ببریم. در ادامه حتما با ما همراه شوید. 


پاورقی

1: پاگودا به سازه ای برج مانند می گویند که بام هایی چندلا دارد. این سازه ها بیشتر در سرزمین هایی همچون ویتنام، چین، کره، ژاپن و دیگر کشورهای شرقی آسیا دیده می شوند.


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: zero-project - Metamorphosis - 05

Photo of Cover: Natapong Paopijit

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
منیژه دهقانی

بد بود

18 آذر 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET