ویدیو HD

سفر به شهر بندری بیروت | پایتخت تماشایی لبنان

امروز می خواهیم به کرانه شرقی دریای مدیترانه سفر کنیم و گشتی در پایتخت لبنان داشته باشیم. از لبنان به عنوان «عروس خاورمیانه» یاد می کنند و القاب دیگری همچون بهار یا بهشت شرق را نیز به این سرزمین نسبت می دهند. لبنان تنها با کشورهای سوریه و فلسطین مرز دارد و از نواحی غربی به دریای مدیرانه ختم می شود. شهر بندری بیروت، پایتخت کشور لبنان است و در مرکز خط ساحلی این کشور قراردارد. این شهر را به عنوان مقصد سفر امروزمان در نظر گرفته ایم. شاید برای تان جالب باشد که این دیار را «پاریس خاورمیانه» می دانند؛ آب و هوای دل انگیز، سنگ فرش های خیابان، مراکز خرید لوکس و مجلل، همگی از دلایل این لقب هستند. حال راهی این سرزمین می شویم تا بیشتر شباهت هایش را با شهر پاریس بررسی کنیم. با ما به کنار دریای مدیترانه بیایید.

در یک روز دل انگیز و آفتابی به شهر وارد می شویم، البته آب و هوای مطبوع اینجا در دنیا شهره است و کمتر پیش می آید که روزهای سرد و برفی، خاطر مسافران را آزرده کند. آرام از کنار ماشین ها می گذریم و در خیابان های بیروت چرخی می زنیم. کمی بعد، سوار تله کابین می شویم و شهر را از بالا به تماشا می نشینیم. خانه هایی را می بینیم که با سقف های آجری رنگ در کنار خط ساحلی چیده شده اند. اندکی بعد، به درون این دیار زیبا قدم می گذاریم و نگاهی به یک زیارتگاه مسیحیت می اندازیم که معبد بانوی ما از لبنان (Our Lady of Lebanon) خوانده می شود. بر فراز این ساختمان مجسمه ای برنزی از حضرت مریم دیده می شود که 15 تُن وزن و 8.5 متر ارتفاع دارد.

دوباره بر فراز شهر می رویم و پاراگلایدر سواری را مشاهده می کنیم که در آسمان بیروت گشت می زند و از چشم انداز زیبای شهر لذت می برد. ساختمان های مخروبه هم جزیی از شهر هستند، پس تماشای آن ها را نیز از خاطر نمی بریم. در ادامه یکی از مهمترین نمادهای شهر بیروت، نظرمان را جلب می کند؛ صخره های روشه (Raouché). این صخره ها از فرسایش زمین ناشی شده اند و قدمتی چند هزار ساله دارند. برخی معتقدند که نام این صخره ها ریشه ای فرانسوی دارد چرا که در زبان فرانسه، roche به معنای سنگ است. لحظه غروب آفتاب را در کنار این صخره ها سپری می کنیم و پس از آن، مجددا راهی شهر می شویم...

کارناوال را در سفر به پاریس خاورمیانه همراهی کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET