ویدیو HD

سفر به بلاروس | گشتی در اروپای شرقی

امروز راهی کشوری کمتر شناخته شده هستیم و می خواهیم پرده از شگفتی های این سرزمین برداریم. مقصد سفرمان بلاروس (Belarus) است. نام این کشور به گوش مان آشنا می آید اما بیشتر ما، شناخت چندانی از این سرزمین زیبا و دیدنی نداریم؛ پس به این جا قدم می گذاریم و به تماشایی بهترین هایش می نشینیم. 

کشور بلاروس در اروپای شرقی قرار دارد و از همه سو با خشکی احاطه شده است. روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی همسایه های این سرزمین هستند. نام پایتخت بلاروس، مینسک (Minsk) است و از دیگر شهرهای مهم این کشور، می توان به برست (Brest)، گرودنو (Grodno)، گومل (Gomel)، موگلیف (Mogilev) و ویتبسک (Vitebsk) اشاره کرد. بلاروس در گذشته بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود و با شکست شوروی در جنگ سرد و فروپاشی اش، در تاریخ ۲۵ اوت ۱۹۹۱ اعلام استقلال کرد. اگرچه بلاروس از دریا فاصله دارد، اما دریاچه ها و رودخانه های متعددی در این سرزمین وجود دارند که طبیعتی تماشایی به این سرزمین بخشیده اند. علاوه بر مناظر طبیعی شگفت انگیز، بلاروس سازه های تاریخی متعددی را در خود جای داده است که در ادامه به تماشای آن ها نیز می رویم.

از کلیسای جامع سوفیای مقدس (Saint Sophia Cathedral) در شهر پولوتسک دیدن می کنیم. این کلیسا بین سال ها 1044 تا 1066 ساخته شده است. خانه هایی زیبا با سقف های رنگی  را از نظر می گذرانیم. نیم نگاهی هم به تندیس شجاعت (Courage Monument) می اندازیم که در شهر برست قرار گرفته است. این مجسمه بخشی از چند یادبود ساخته شده برای کشته شدگان جنگ جهانی دوم است. طبیعت تماشایی بلاروس را از نظر می گذرانیم و به تماشای شب های روشن و درخشانش می نشینیم. حرکت ابرها در آسمان بلاروس، کهکشان راه شیری، مناطق سرسبز و طلوع و غروب آفتاب در آسمان این کشور و ... همه از دیگر دیدنی های سفرمان هستند. 

حتما کارناوال را در این گشت و گذار دیدنی همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: velitchenkoyury

Photo Of Cover:  Andrei Orlov

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.