کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به کشور بوتان | آخرین بهشت زمین

امروز به مقصدی می رویم که شاید تا به حال نامش را هم نشنیده باشید. راهی کشوری در جنوب آسیا هستیم که در شرق کوهستان هیمالیا جای گرفته و زیبایی های بسیاری را می توان در آن دید. نامش بوتان است و لقبش را پادشاهی خوشبختی (Kingdom Of Happiness) گذاشته اند چرا که مردمش بسیار شاد زندگی می کنند و از لحظاتشان نهایت لذت را می برند. سرزمینی پر رمز و راز و سحرانگیز که تلفیقی از سنت های بودایی و پیشرفت های روز دنیا را به نمایش گذاشته است. در اینجا ارزش‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی حرف اول را می زنند اما مردم به تمام مسایل روز جهان آگاهند؛ همین ترکیب خاص سنت‌های باستانی و مدرنیته، بوتان را یکی از دیدنی ترین مقاصد آسیا و حتی جهان جلوه می دهد. با کارناوال به این کشور تماشایی بیایید و گشت و گذاری کوتاه در بوتان را تجربه کنید.

در لحظات ابتدایی ویدیو چشم اندازهایی خیره کننده توجه شما را به خود جلب می کند. در ادامه متوجه می شوید که در جای جای بوتان می توان مناظری شگفت انگیز را دید و لذت برد. جنگل، گیاهان و جانوران این سرزمین مایه افتخار ساکنان آن هستند و مسایل زیست محیطی مهمترین‌ اولویت‌ برنامه این کشور است. نکته جالب توجه در مورد بوتان این است که برنامه‌های حفاظت محیط زیست در کنار حفظ میراث فرهنگی آن صورت می گیرد. بر طبق قانون بوتان همه مردم باید نهایت تلاش خود را به کار بگیرند تا حداقل ۶۰ درصد کشور برای نسل‌های آینده پوشیده از جنگل باشد. شاید به همین دلیل است که برخی این کشور را "آخرین بهشت" می خوانند.

نکته جالب دیگر در مورد بوتان در پایتخت آن، شهر تیمفو (Thimphu)، نهفته است. این شهر مرکز اصلی تجارت، دولت و مذهب بوتان به شمار می رود و تنها پایتخت جهان است که چراغ قرمزی در آن دیده نمی شود.

بد نیست بدانید بوتان به علت کوهستانی و سخت‌گذر بودن و عدم برخورداری از موقعیت استراتژیک هرگز مورد توجه استعمارگران قرار نگرفته و رنگ ناآرامی را به خود ندیده است. 

همواره پادشاهان محلی در راس قدرت این کشور حضور داشته و اهمیت زیادی برای شادی ملی قایل بوده اند. آنها برای حفظ سطح خوشبختی، شادی و سلامت مردم، قوانین جالبی را وضع کرده اند که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد: منع صددرصد کشیدن سیگار، آموزش اجباری زبان انگلیسی، ساخت و ساز جاده ها بدون آسیب به طبیعت، حمایت دولتی از صومعه‌ها، منع استفاده از کودهای شیمیایی، کنترل آلودگی و حفظ پاکیزگی و ...

اگر می خواهید گوشه ای از زیبایی های خیره کننده این کشور را ببینید با کارناوال همراه باشید و تماشای این ویدیو را از دست ندهید...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست