کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به بوداپست | نمایی مینیاتوری از پایتخت مجارستان

می خواهیم به قلب اروپا و شهر بوداپست سفر کنیم؛ اما این مسافرت قدری با دیگر سفرهای مان تفاوت دارد. به پایتخت مجارستان می رویم و به تماشای دنیای واقعی می نشینیم؛ اگرچه زاویه نگاه مان به شهر، قدری مینیاتوری ست. خیابان ها سر جای خود قرار دارند و مردم مشغول زندگی روزمره شان هستند با این تفاوت که همه این ها کمی کارتونی به نظر می رسند و گویی از نگاه کودکان به این شهر زیبا می نگریم. فیلمبرداری جالب و خاص ویدیوی امروز، تیلت شیفت (Tilt-shift) نام دارد. در این تکنیک تصویربرداری، فیلمبردار و یا عکاس، بنا بر سلیقه خود پرسپکتیو (ژرف‌نمایی) منظره را تغییر می دهد و همین باعث می شود برخی نقاط توجه بیننده را بیشتر به خود جلب کنند. بد نیست بدانید، جرج دِیبر (Joerg Daiber)، شخصی ست که این فیلم مینیاتوری و بامزه را از بوداپست تهیه کرده است. همراه مان بمانید، تا یکی از زیباترین شهرهای اروپا را به صورت مینیاتوری تماشا کنیم و از دنیای آدم کوچولو ها لذت ببریم.

بر فراز شهر می ایستیم و به انتظار طلوع آفتاب می مانیم. زمانی که خورشید بالا آمد قدم در شهر می گذاریم. دنیای آدم کوچولوهای مجارستانی بسیار سرگرم کننده تر از آن است که تصورش را می کردیم؛ آن ها به سرعت در شهر قدم می زنند، مبلمان خانه شان را می چینند و حتا ماهیگیری می کنند. تماشای همه این ها، اوقات خوشی را برای مان رقم می زند. اتوبوس ها و تاکسی های خوش رنگ، به شهر جلوه ای متفاوت بخشیده اند. قدری که گذشت و ما بیشتر با حال و هوای بوداپست خو گرفتیم، به راه می افتیم تا نگاهی به جاذبه ها و دیدنی های شهر داشته باشیم. در ابتدا از میدان تاریخی قهرمانان (Heroes' Square) دیدن می کنیم که از میراث جهانی یونسکو به شمار می آید. پس از آن عده ای از آدم کوچولوها را می بینیم که با اسکوترهای برقی شان در شهر می گردند؛ شاید آن ها نیز مانند ما در جست و جوی جاذبه های این دیار هستند. به راه مان ادامه می دهیم و سراغ قلعه بودا (Buda Castle) با سقف و گنبد فیروزه ای رنگش را می گیریم؛ این قلعه روزگاری مکان سکونت پادشاهان مجاری بود و به همین دلیل از آن با عنوان قصر سلطنتی نیز یاد می کنند. در جوار قلعه بودا، پل زنجیری (Chain Bridge) قرار دارد که بر روی رود دانوب (Danube) کشیده شده و جلوه ای دو چندان به منظره شهر بخشیده است. دیدنی های بوداپست بسیار زیاد هستند و ما در گشت و گذارمان از تک تک آن ها دیدن می کنیم و در انتهای این سفر لذت بخش، به تماشای آتش بازی در روز ملی مجارستان می نشینیم.

حتما کارناوال را در این سفر خاص و فراموش نشدنی همراهی کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست