کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به جزیره کرت | بزرگترین جزیره یونان

این دنیای پهناور مناطق زیبای بسیاری را در خود جای داده است و ما در کارناوال قصد داریم یک به یک آن ها را از نظر بگذرانیم. در همین راستا این بار سفر به جزیره کرت را در برنامه های خود گذاشته ایم و می خواهیم پرده از چشم انداز تماشایی این جزیره برداریم. پیش از این سفری به این خطه زیبا داشته ایم، اما از آن جایی که کرت، یکی از محبوب ترین جزایر یونان شمرده می شود، دوباره به سوی این جا رهسپار می شویم تا گشتی جانانه در این منطقه داشته باشیم. در ادامه به صورت اجمالی به معرفی این جزیره می پردازیم و سپس بر فراز آن پرواز می کنیم و آبی نیلگون آب ها و سواحلش که با شن های سفید تزیین شده اند را به تماشا می نشینیم. 

جزیره کرت، بزرگترین جزیره یونان است و همچنین پرجمعیت ترین جزیره این سرزمین به حساب می آید. این جزیره در جنوب شرقی سرزمین اصلی یونان قرار گرفته و در میان آب های مدیترانه جای خوش کرده است. کرت به عنوان پنجمین جزیره بزرگ دریای مدیترانه شناخته می شود.

جزیره کرت از حیث تاریخی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد؛ حدود 6300 سال پیش از میلاد بود که نخستین تمدن بزرگ دریای اژه، یعنی تمدن مینوسی (Minoan Civilization) در همین سرزمین شکل گرفت و از آن پس، این جزیره بالا و پایین های بسیاری را به خود دید. در حین جنگ های صلیبی، جزیره کرت بارها به دست حکومت های مختلف افتاد و در نهایت در سال ۱۶۶۹ تحت تملک امپراتوری عثمانی قرار گرفت. چیرگی عثمانی بر کرت تا سال 1821 ادامه داشت؛ تا اینکه در این سال جنگ استقلال یونان درگرفت و بالاخره مردم کرت استقلال خود را از عثمانی اعلام کردند. 

جزیره کرت، در حین جنگ جهانی دوم هم از آسیب ها دور نماند؛ در ماه می ۱۹۴۱، "نبرد کرت" در این منطقه در گرفت؛ دو طرف این نبرد چتربازان آلمانی و نیروهای انگلیسی بودند که غوغایی در کرانه چشم نواز مدیترانه به پا کردند. 

به قدر کافی از تاریخچه این سرزمین گفتیم، حال وقت آن رسیده تا به تماشای ویدیو امروز کارناوال برویم و بگذاریم خود جزیره با زیبایی هایش، باقی حرف ها را بزند. 


:Video Details

Produced By: geo kok

Photo Of Cover: Evgeni Dinev

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست