کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به کرواسی | سرزمینی تماشایی در اروپا

امروز می خواهیم به کشور کرواسی سفر کنیم؛ سرزمینی که به لطف جام جهانی 2018 و شگفتی سازی تیم ملی فوتبالش توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد. پیش از این، گشتی در دو شهر اصلی کرواسی با نام های دوبروونیک (Dubrovnik) داشته و سری هم به  زاگرب (zagreb) پایتخت این کشور زده ایم. این بار، می خواهیم در سفری کوتاه اما تماشایی تمام  سرزمین کرواسی را از نظر بگذرانیم تا بیشتر با حال و هوای آن آشنا شویم و بهترین هایش را یک به یک با یکدیگر مرور کنیم. قبل از آن کمی با تاریخ و جغرافیای کرواسی آشنا می شویم، سپس به سوی این سرزمین روانه خواهیم شد.

کرواسی پیش از جنگ جهانی اول، بخشی از امپراتوری اتریش-مجارستان شمرده می شد و پس از آن، زیر پرچم پادشاهی یوگسلاوی رفت. ماجرا به همین جا ختم نشد و پس از جنگ جهانی دوم، اتفاقی تازه دنیای کروات ها را آشفته کرد. آن ها مجبور شدند برای استقلال خود چهار سال بجنگند و در نهایت، در سال ۱۹۹۱ از یوگسلاوی استقلال یافتند. این سرزمین در قاره اروپا قرار دارد و از کشورهای حوزه بالکان (Balkan) شمرده می شود. کرواسی با سرزمین های چون اسلوونی، مجارستان، بوسنی و مونته‌نگرو مرز دارد و از نواحی غربی و جنوب غربی به دریای آدریاتیک (Adriatic Sea) ختم می شود. صنعت گردشگری یکی از مهمترین منابع کسب درآمد این کشور شمرده می شود و همین موضوع، مژده یک سفر دیدنی را به ما می دهد. پس حتما با ما همراه شوید و این ویدیوی زیبا را ببینید.

سفرمان را با تماشای طبیعت زیبای کرواسی آغاز می کنیم و چشم انداز طبیعت و سواحل این سرزمین را از نظر می گذرانیم. در ادامه به تماشای خانه هایی با سقف آجری می رویم که به زیبایی در کنار هم چیده شده اند. همچنان که راه مان را بر فراز کرواسی ادامه می دهیم، به قلعه مینستا (Minčeta) در شهر دوبرونیک بر می خوریم. این قلعه در قرن 14 میلادی ساخته شده است و در بلندترین نقطه شهر قرار دارد. همین موضوع سبب شده تا منظره ای از تمام شهر را برای گردشگران به ارمغان آورد.

باز هم در کرواسی پیش می رویم و این بار آمفی تئاتر پولا آرنا (Pula Arena) در شهر پولا توجه مان را جلب می کند. شاید برای تان جالب باشد که این سازه، یکی از شش آمفی تئاتر باقی مانده از رم باستان است. دوباره راه می افتیم و با سرعت زیاد مسیر را دنبال می کنیم؛ چرا که وقت تنگ است و باید بهترین های کرواسی را یک به یک از نظر بگذرانیم. پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک (Plitvice Lakes National Park) هم از آن جاذبه های طبیعی و چشم نوازی ست که در میان گشت و گذارمان، با آبشارهای زیبا و خروشانش چشم نوازی می کند.

این سفر تماشایی همراه کارناوال را به هیچ وجه از دست ندهید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست