کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به رشته کوه دولومیت در ایتالیا | جلوه های زمستانی آلپ

می خواهیم قدری از هیاهوی شهر فاصله بگیریم و جلوه گری طبیعت را به تماشا بنشینیم. به همین خاطر به کوهستان های بکر و دست نخورده آلپ سفر می کنیم. قدم زدن در ارتفاعات و تماشای مناظر برفی، می تواند آرامش و البته هیجانی وصف ناپذیر برای ما رقم بزند. همان طور که می دانید رشته کوه آلپ بخش هایی از چندین کشور در مرکز اروپا را در بر گرفته است؛ از میان آن ها می توان به کشورهای ایتالیا، فرانسه، اتریش، آلمان، سوئیس و ... اشاره کرد. در سفرمان، تنها به یکی از نقاط کوهستانی این رشته کوه ها به نام دولومیت (Dolomites) می رویم که در بخش هایی از شمال شرق ایتالیا قرار گرفته است و در استان های ترنتینو (Trentino)، تیرول جنوبی (South Tyrol) و بلونو (Belluno) جای دارد. در این گشت و گذار تماشایی بشیر و محمد ابو شقرا (Abu Shakra) همراهی مان می کنند. این دو برادر علاقه خاصی به ارتفاعات دارند و بیشتر وقت شان را در کوهستان ها سپری می کنند؛ همین سبب می شود تا بهترین مناطق دولومیت را به ما نشان دهند.

سفرمان را آغاز می کنیم، منظره ای شگفت انگیز از طبیعت برفی پیش روی مان قرار می گیرد و به ما نوید مسافرتی خوش و دلپذیر می دهد. به مسیرمان ادامه می دهیم و کلیسایی کوچک نظرمان را جلب می کند که در میان دشتی وسیع جای خوش کرده است. ساعت، یازده و بیست و پنج دقیقه را نشان می دهد؛ انوار خورشید را کمی دورتر می بینیم که مستقیما از بالا به پهنه برفی دولومیت می تابند. حرکت مان را در کوهستان های یخ زده میان صخره های عظیم و باصلابت ادامه می دهیم و از تماشای یک یک مناظر، لذتی غیر قابل توصیف به ما دست می دهد. بازتاب تصویر درختان و کوه ها بر روی آب های یخ زده نیز، از آن لحظاتی ست که به این سادگی ها نمی توان از یاد برد. ادامه مسیرمان را در دولومیت پیش می گیریم و ناگهان اتفاق عجیبی می افتد؛ لحظه ای سقوط و در نهایت تصویر محو می شود.

برادران ابو شقرا از این اتفاق خاطره جالبی دارند. زمانی که این دو، به ثبت مناظر بکر دولومیت مشغول بوده اند دِرون شان را در میان کوهستان گم می کنند با وجود آن که این دو برادر هیچ امیدی به یافتن دوباره دستگاه شان نداشتند یک ماه بعد باز می گردند تا دِرونی که حالا زیر دو متر برف پنهان شده را بازیابند و به طرز معجزه آسایی موفق به این کار می شوند. اما درون خراب شده است و تنها فیلم های گذشته باقی مانده اند؛ پس ادامه تصاویر را با دِرون دیگری ضبط می کنند و این گونه می شود که ما دوباره پا در راه می گذاریم و باز هم می توانیم از تماشای مناظر کوهستانی دولومیت لذت ببریم.

در این سفر تماشایی و جذاب، کارناوال و برادران ابو شقرا را همراهی کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست