کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به دراکنزبرگ | گشتی در طبیعت آفریقای جنوبی

می خواهیم به منطقه ای بسیار چشمنواز در این پهنه خاکی قدم بگذاریم و باز هم در قلب طبیعت به گشت و گذار بپردازیم. به سوی دراکنزبرگ (Drakensberg) راهی می شویم؛ نامی که به امتداد پرتگاه بزرگ آفریقای جنوبی در نواحی شرقی اطلاق می شود. این منطقه با طول هزار کیلومتر از جنوب غربی به شمال شرقی کشیده شده است. دراکنزبرگ در میان کشورهای آفریقای جنوبی و لسوتو (Lesotho) قرار دارد؛ شاید برای تان جالب باشد که خود کشور لسوتو تماما درون آفریقای جنوبی محصور شده است و با هیچ کشور دیگری مرز مشترک ندارد. نام دراکنزبرگ برگرفته از واژه ای هلندی ست به معنای «کوه هایی برای اژدهایان». اروپایی ها در زمان های بسیار دور، گمان می کردند که کوه ها محل زندگی اژدها هستند و این نام نیز به همین خرافه قدیمی اشاره دارد. حال که اندکی با دراکنزبرگ آشنا شده ایم، به سوی طبیعت چشمنواز این منطقه روانه می شویم تا تجربه ای خوشایند برای خود رقم بزنیم.

در ابتدای راه مان به قله کتیدرال (Cathedral Peak) قدم می گذاریم که منطقه بسیار مناسبی برای پیاده‌گردان به حساب می آید. پیاده‌گردی شامل پیاده‌روی در طبیعت و بیشتر در مناطق کوهستانی می شود و فعالیت پرطرفداری به شمار می رود. کمی در این منطقه قدم می زنیم و از تماشای چشم انداز سرسبز اطراف مان لذت می بریم. میمون های بازیگوش را می بینیم که با کنجکاوی از این سو به آن سو می روند و خیره، به ما می نگرند. دیگر پیاده‌گردان را می بینیم که مشقت سفر را بر دوش می کشند و آرام آرام خود را به مناطق مرتفع می رسانند. درخشش هنگام غروب، پایان سفر در این ناحیه را خبر می دهد. پس از آن راهی منطقه امفی‌تیاتر هایک (Amphitheatre Hike) می شویم. فضای اینجا کمی مه آلود است و اندک بارانی بر جان طبیعت می بارد. اگرچه، مه فضای اطراف را پوشانده است، اما بازهم می توان از تماشای طبیعت لذت برد. راه همچنان ادامه دارد و دیدنی های بسیاری چشم انتظارمان هستند.

با کارناوال همراه شوید و این گشت و گذار منحصر به فرد را از دست ندهید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست