محو تماشا شوید

سفر به پارک ملی گرند کنیون آمریکا

هنگامی که قلم موی آفرینش در حال خلق شاهکاری به نام طبیعت بود، در هر نقطه از این کره خاکی تصویری شگفت انگیز را بر جای گذاشت. گوشه ای را با جنگل های تماشایی آراست، در جایی دریاچه را ترسیم کرد و بخشی را نیز به سکوت و یکرنگی کویر زینت بخشید. بارها برای دیدن شگفتی های زمین شما را با خود به گوشه و کنار جهان برده ایم و امروز به سراغ مقصد چشم نواز دیگری می رویم. راهی ایالت آریزونا در آمریکا هستیم؛ جایی که طبیعتش شهرتی ویژه دارد و سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. به پارک ملی گرند کنیون (Grand Canyon) می رویم که یکی از عجایب طبیعت جهان محسوب می شود و نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. با کارناوال همراه باشید و از تماشای مناظر خارق العاده لذت ببرید.

در این ویدیو با شاهکاری برخورد می کنیم که حاصل میلیون‌ها سال حفاری و فرسایش طبیعی است و هنر طبیعت را به رخ مان می کشد. در جای جای پارک می توان شاهد این هنر نمایی بود و از دیدن شگفتی ها انگشت به دهان ماند. در بخشی از این پارک ملی به دره ای عمیق و طولانی می رسیم که رود کلرادو در میان آن جریان دارد. این دره با نام ژرف دره گرند کنیون شناخته می شود؛ شکافی با عمق حدود ۱۶۰۰ متر که زیستگاه بیش از 1500 نوع گونه گیاهی و بیش از 500 گونه از جانوران است.

سطح پرشیب دره و رنگ های موجود در دیواره های آن هر چشمی را به خود خیره می کنند و از رمز و رازهای حیات ۲ میلیارد ساله زمین پرده بر می دارند. بسیاری از گردشگران خودشان را به این شاهکار می رسانند تا لحظاتی را در آن قدم بزنند، به قایق سواری بپردازند و یا بر فرازش به پرواز در آیند. حالا این جلوه شگفت انگیز پیش روی شماست و می توانید در ویدیوی امروز کارناوال از دیدنش لذت ببرید...

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....