کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به ساحل عاج | گشتی در شهر آبیجان

این بار می خواهیم سفر به ساحل عاج را تجربه کنیم و به شهر آبیجان (Abidjan) سر بزنیم. شاید تا به حال نام این شهر به گوش تان نخورده باشد و حتی آشنایی چندانی با کشور ساحل عاج هم نداشته باشید؛ اما باید بدانید جاذبه های ساحل عاج بسیار زیاد هستند و برخی از آن ها در همین شهر آبیجان قرار دارند. در ابتدا می خواهیم کمی درباره شهر آبیجان و کشوری که در آن قرار گرفته است برای تان بگوییم و سپس راهی شویم تا تایم لپسی زیبا از شهر آبیجان را ببینیم؛ همراه مان بمانید. 

کشور ساحل عاج در غرب قاره آفریقا واقع شده و هم اکنون، شهر یاموسوکرو (Yamoussoukro) عنوان پایتختی آن را دارد. ساحل عاج در سال 1844 به تحت الحمایگی فرانسه درآمد و پس از آن، در ۱۸۹۳ به مستعمره فرانسه تبدیل شد. در نهایت این کشور در سال ۱۹۶۰ به رهبری فلیکس اوفویت-بوانی به استقلال رسید. اگرچه امروزه ساحل عاج دیگر مستعمره فرانسه نیست اما رد پای فرانسوی ها به خوبی در این کشور دیده می شود و حتی زبان رسمی این کشور نیز فرانسوی است. 

همه این ها درباره شهر آبیجان نیز صدق می کند، آبیجان بزرگترین شهر ساحل عاج است و پایتخت سابق این کشور شمرده می شود. اما با آنکه پایتخت ساحل عاج به یاموسوکرو منتقل شده است، باز هم آبیجان عنوان پایتخت اقتصادی کشور را دارد. همچنین این شهر به عنوان پرجمعیت ترین شهر فرانسوی زبان در قاره آفریقا نیز شناخته می شود. بر اساس سرشماری سال 2014، جمعیت آبیجان 4.7 میلیون نفر است که با این حساب، 20 درصد از جمعیت کل کشور در آبیجان زندگی می کنند. 

شهر آبیجان به شدت در حال توسعه است و روز به روز صنعتی تر می شود؛ با کمک ویدیویی که با شما به اشتراک گذاشته ایم هم می توانید به خوبی بر این مساله واقف شوید. اگر تصورتان از شهرهای آفریقایی، تماشای مردم بومی با لباس های رنگارنگ و قدم زدن در میان حیات وحش است، با دیدن این ویدیو به کلی نظرتان تغییر می کند. در این شهر ساختمان ها و ماشین های مدرنی دیده می شوند و نظرتان را درباره شهرهای آفریقایی عوض می کنند. 

حال که تا حدودی آبیجان را می شناسید، با کارناوال به تماشای این تایم لپس بیایید. 


:Video Details

Produced By: Costa do Marfim Tur

Photo Of Cover: Jean Luc Houédanou

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست