کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به جیپور هند | تماشای شهر صورتی

از میان مقاصد رنگارنگ جهان، این بار دیاری صورتی را برای گشت و گذار برگزیده ایم؛ شهر تاریخی جیپور (Jaipur) در مرکز ایالت راجستان. این شهر در شمال غربی کشور هندوستان قرار دارد و به خاطر بناهای صورتی رنگش، «شهر صورتی» لقب گرفته است.

جیپور بر اساس سرشماری سال 2018، 3.1 میلیون تَن جمعیت دارد؛ اما اگر به این منطقه سفر کنید شاید به نظرتان جمعیت جیپور بیشتر از این رقم به چشم بیاید که دلیلش، صنعت پر رونق گردشگری در این جاست. جیپور جاذبه های دیدنی متعددی را در خود جای داده و به مقصدی محبوب میان گردشگران بدل شده است. همین موضوع، بهانه ای به دست مان داده تا راه این سرزمین زیبا را پیش بگیریم و بخواهیم، با جاذبه هایش آشنا شویم. با ما به این دیار بیایید و سری به زیباترین بناهای تاریخی آن بزنید.

در ابتدای سفرمان، از بنای معروف هوا محل (Hawa Mahal) یا قصر بادها دیدن می کنیم که در سال 1799 به سبک معماری راجپوت ساخته شد. این ساختمان چنان معماری چشمگیری دارد که کمتر کسی می تواند نسبت به آن بی تفاوت بماند. پس از آن به قصر شهر یا سیتی پَلس (City Palace) سر می زنیم. این مکان، در حقیقت مجموعه ای از دو قصرِ چاندارا محل (Chandra Mahal) و مبارک محل (Mubarak Mahal) و چند ساختمان دیگر است که بین سال های 1729 و 1732 ساخته شده اند.

یکی از مهمترین بناهایی که در حین گشت و گذارمان به آن بر می خوریم، جانتر مانتر (Jantar Mantar) نام دارد. این مکان مجموعه ای از ابزارهای معماری نجومی است که توسط مهاراجه جی سینگ دوم ساخته شد. این سازه در سال ۲۰۱۰ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید؛ موضوعی که اهمیت جانتر مانتر را به خوبی به تصویر می کشد.

در ادامه از بناهای بیشتری دیدن می کنیم و از حال و هوای دلپذیر شهر بهره مند می شویم. برای سفر به جیپور با کارناوال همراه بمانید. 


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Suzanne Teng - Enchanted Wind - 1 - Breath of Love

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.