ویدیو HD

سفر به جیپور هند | تماشای شهر صورتی

از میان مقاصد رنگارنگ جهان، این بار دیاری صورتی را برای گشت و گذار برگزیده ایم؛ شهر تاریخی جیپور (Jaipur) در مرکز ایالت راجستان. این شهر در شمال غربی کشور هندوستان قرار دارد و به خاطر بناهای صورتی رنگش، «شهر صورتی» لقب گرفته است.

جیپور بر اساس سرشماری سال 2018، 3.1 میلیون تَن جمعیت دارد؛ اما اگر به این منطقه سفر کنید شاید به نظرتان جمعیت جیپور بیشتر از این رقم به چشم بیاید که دلیلش، صنعت پر رونق گردشگری در این جاست. جیپور جاذبه های دیدنی متعددی را در خود جای داده و به مقصدی محبوب میان گردشگران بدل شده است. همین موضوع، بهانه ای به دست مان داده تا راه این سرزمین زیبا را پیش بگیریم و بخواهیم، با جاذبه هایش آشنا شویم. با ما به این دیار بیایید و سری به زیباترین بناهای تاریخی آن بزنید.

در ابتدای سفرمان، از بنای معروف هوا محل (Hawa Mahal) یا قصر بادها دیدن می کنیم که در سال 1799 به سبک معماری راجپوت ساخته شد. این ساختمان چنان معماری چشمگیری دارد که کمتر کسی می تواند نسبت به آن بی تفاوت بماند. پس از آن به قصر شهر یا سیتی پَلس (City Palace) سر می زنیم. این مکان، در حقیقت مجموعه ای از دو قصرِ چاندارا محل (Chandra Mahal) و مبارک محل (Mubarak Mahal) و چند ساختمان دیگر است که بین سال های 1729 و 1732 ساخته شده اند.

یکی از مهمترین بناهایی که در حین گشت و گذارمان به آن بر می خوریم، جانتر مانتر (Jantar Mantar) نام دارد. این مکان مجموعه ای از ابزارهای معماری نجومی است که توسط مهاراجه جی سینگ دوم ساخته شد. این سازه در سال ۲۰۱۰ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید؛ موضوعی که اهمیت جانتر مانتر را به خوبی به تصویر می کشد.

در ادامه از بناهای بیشتری دیدن می کنیم و از حال و هوای دلپذیر شهر بهره مند می شویم. برای سفر به جیپور با کارناوال همراه بمانید. 


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Suzanne Teng - Enchanted Wind - 1 - Breath of Love

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
شهاب كاويانى

سلام وروز بخیر . من یکی از دوستداران هندوستان وفرهنگ مردم هندوستان وعاشق موسیقی هندوستان هستم که بر حسب علاقه دیرینه ام چند سال پیش به هند (دهلی .آگرا وجیپور )به همراه همسرم سفر کردم وبا وجود تمام نازیبایی های هند بسیار خرسند بودم و تجربه سفر به یاد ماندنی داشتم وخوش دارم که سفری هم به بمبئی وگوا داشته باشم واگر هم میسر باشد که نمیدانم،امکان دارد یا نه؟؟از شهرک سینمایی بمبئی هم دیدن کنم. از این رو در صد بررسی وتحقیق بیشتر هستم وحتما وان شاءالله مشتاق هستم در سفر بمبئی هتل تاج محل را بر گزینم.

12 فروردین 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET