کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به ژاپن | گشتی در منطقه توهوکو

می خواهیم سری به کشور «نیپون کوکو» بزنیم! نامی که ژاپنی ها بر کشورشان گذاشتند و به معنای خاستگاه خورشید است. مساحت زیادی از این کشور را مناطق کوهستانی تشکیل می دهد که در ادامه بخشی از زیبایی های آن را تماشا خواهیم کرد. به زمستانِ منطقه توهوکو (Tohoku) می رویم و در این جا طبیعت سراسر سفیدپوش را از نظر می گذرانیم. پیش از همه با کوه زیو (Mountain Zao) رو به رو می شویم؛ زمانی که انبوه درختان این ناحیه پوشیده از برف و یخ می شوند، کوهستان زیو حالتی شبیه به شهر ارواح پیدا می کند و همین سبب شده به آن لقب هیولاهای برفی بدهند. اولین هنر ژاپنی که در این ویدیو می بینیم ساخت کتری های آهنی نانبو (Nanbu ironware) است که به روش سنتی و با آهن مذاب ساخته می شوند.

در طول این ویدیو چند بار به استان آئوموری (Aomori) سر می زنیم و جلگه سویوگارو (Tsugaru Plain)، رشته کوه آتشفشانی هاکودا (Hakkōda Mountains) و معبد واکی یاما (Wakiyama Shrine) را در اینجا تماشا می کنیم. در این گشت و گذار، همراه با یک قایقران از رودی زیبا می گذریم که در استان ایواته (Iwate) و در منطقه طبیعی گیبی گورجه (Geibi Gorge) قرار دارد. بعد از آن مردم سفیدپوشی را در آیین سالانه هیراکاساهاداکامایری (Hirakasahadakamairi) می بینیم که طی آن جماعتی نیایش کنان، 8 کیلومتر راهِ بین دو معبد را با پای پیاده طی می کنند.

رود بزرگ و زیبای دیگری که از فراز آن عبور می کنیم تادامی (Tadami River) نام دارد و قسمتی از یک راه آهن مهم از روی آن می گذرد؛ طول این راه آهن بزرگ 135 کیلومتر است. مرد هنرمندی را می بینیم که با مخلوط آرد برنج و قالب های دست ساز با یک روش سنتی به نام کاتازوم (Katazome) پارچه ها را رنگ می کند. در ادامه این گردش متفاوت در ژاپن، سری به معبد زیبای زنپو (Zenpo Temple) می زنیم. مجسمه ای که در این معبد می بینیم، بودای شفابخش (Medicine Buddha) نام دارد و مردم بیشتر در مقابل این بودا به راز و نیاز می پردازند. دریاچه ای که بر سر راه ماست، ایناواشیرو (Lake Inawashiro) نام دارد که با شروع زمستان، میزبان قوهای مهاجر می شود. بعد از آن دو مرد ژاپنی را می بینیم که با اشتیاق منتظر آماده شدن غذای محبوب خود، «صدف آب پز شده» هستند!

سفر امروزمان را با تماشای صنایع دستی به پایان می رسانیم؛ آثاری را می بینیم که با روش کابازاییکو (Kabazaiku) ساخته شده اند؛ روشی برای تزیین وسایل ساخته شده از چوب درخت گیلاس. همچنین ظروف چوبی تهیه شده از سدر ژاپنی را از نظر می گذرانیم که ماگه واپا (Magewappa) نام دارند. گاوهای چوبی قرمز رنگی را تماشا می کنیم که اساس ساخت آن ها افسانه ای به نام آکابکو (Akabeko) است. آکابکو، گاوی ست که روحش را به بودا می بخشد، خودش تبدیل به سنگ می شود و از سنگ آن برای ساخت معبد انزوجیای ( Enzō-ji Temple) استفاده می کنند.

این ها خلاصه ای از جاذبه های توهوکو در ژاپن هستند. با کارناوال همراه شوید تا به تماشای جلوه هایی از این کشور پر از شگفتی بنشینیم.


:Video Detailes

Film directed by: Yuki Eikawa

.Music by: Wolves Unite Japan, Inc

Web: http://makhorovtravel.com/kamchatka

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست