کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به اردن | میزبان میراث جهانی پترا

تا کنون به شهرهای بسیاری سفر کرده ایم و مکان های دیدنی بسیاری را از نظر گذراندیم؛ این بار نیز می خواهیم به یکی از دیدنی ترین مناطق جهان برویم و گشت و گذارمان را در این منطقه ادامه دهیم. به کشور اُردن در گوشه غربی آسیا می رویم. بخش عمده ای از این سرزمین را صحرای عرب پوشانده است و همین موضوع، خبر خوش صحرانوردی را برای مان به ارمغان می آورد. همچنین تماشای شهر تاریخی پترا در جنوب اَمان، پایتخت اردن، را نیز در برنامه های سفرمان قرار می دهیم. پیش از آغاز سفر باید بدانید ویدیویی که با آن به سفر مجازی می رویم، به کمک تکنیک تیلت شیفت (Tilt-shift) فیلمبرداری شده است. در تیلت شیفت، فیلمبردار و یا عکاس، بنا بر سلیقه خود پرسپکتیو منظره را تغییر می دهد و همین باعث می شود برخی نقاط بیشتر جلب توجه کند. حال وقتش رسیده که لباس تابستانی بر تن کنیم و روزهای پُر نور اردن را به تماشا بنشینیم. با ما به این کشور قدم بگذارید.

در ابتدای راه، ابرها را می بینیم که از آسمان اردن رخت می بندند و حرارت خورشید بر چهره این سرزمین می تابد. شترها را مشاهده می کنیم که با سرعتی باور نکردنی به این سو و آن سو می روند. ناگهان به خاطر می آوریم که از دریچه ویدیویی تایم لپس به تماشای این موجودات آرام و همیشه خسته نشسته ایم. حضور این موجودات همچون امضایی به روی مناطق کویری ست؛ نمی توان، به صحرا قدم گذاشت و از تماشای شترها صرف نظر کرد. در راه مان به عده ای از شترسواران نیز برخورد می کنیم و برای چندکلامی با آن ها هم‌صحبت می شویم. ماشینی را می بینیم که در صحرا گشت می زند و در انتها، به گوشه ای می خزد تا سرنشینانش نفسی تازه کنند. اندکی که در صحرا گشت و گذار کردیم، به سوی پترا رهسپار می شویم. در این شهر باستانی بناهایی به رنگ سرخ به چشم می خورد و به همین دلیل، آن را شهر رز (Rose City) نیز می نامند. گفته می شود که قدمت این سرزمین زیبا به ۳۱۲ سال پیش از میلاد مسیح می رسد. با دیگر گردشگران همراه می شویم و گشتی در این شهر باستانی می زنیم. پس از آن سفرمان را در دیگر مناطق دیدنی اردن ادامه می دهیم.

با کارناوال همراه شوید و این گردش تماشایی به هیچ وجه از دست ندهید.

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
ياور بردبار

رویاییه این پترا

04 مرداد 1399

تقی فکور

زیبا بود و تاریخی ،فکر کنم صحنه های چندتا فیلم معروف هم اینجا ساخته شده باشه

sahar

ایندیانا جونز و آخرین جنگ

05 مرداد 1399

01 مرداد 1399

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست