کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشت و گذار در حوالی دریاچه بالاتون | تماشای طبیعت مجارستان

این بار می خواهیم به سوی اروپای مرکزی و کشور مجارستان راهی شویم و یکی از مناطق چشم نواز این خطه را به تماشا بنشینیم. دریاچه آب شیرین بالاتون (Lake Balaton) در مرکز غربی کشور مجارستان قرار دارد و بزرگترین دریاچه این کشور شمرده می شود. بالاتون، طبیعت منحصر به فرد و تنوع زیستی جالب توجهی دارد. در شمال این دریاچه، رشته کوه باکونی (Bakony) جای خوش کرده و آبگیرهای دریاچه، زیستگاه ماهی های خاصی هستند؛ همچنین حجم گسترده ای از غازسان های اروپا در بالاتون سکنا گزیده اند. پارک ملی بالاتون آپلندز (Balaton Uplands National Park) نیز در سواحل شمالی دریاچه قرار گرفته که انواع بسیاری از جانداران و گیاهان را در خود جای داده است. اقامتگاه های تابستانی، قایقرانی، تورهای پیاده گردی در اطراف دریاچه و همین طور، مراسم محلی متنوعی که در اینجا برگزار می شوند، همگی از جاذبه های گردشگری حومه دریاچه بالاتون شمرده می شوند و می توانند، خاطرات خوشی برای گردشگران رقم بزنند. در ادامه همراه مان باشید تا به این خطه گردشگرپذیر سفر کرده و لحظات خوشی را در اینجا سپری کنیم. 

بر فراز دریاچه قدم می گذاریم و نیم نگاهی به قایق های کوچک و بزرگی می اندازیم که در بندر کناره گرفته اند. کمی که با محیط آشنا شدیم، گشت و گذارمان را آغاز می کنیم. در ابتدا، از پل کروش‌هگ ویادوت (Kőröshegy Viaduct) بازدید می کنیم که در جنوب دریاچه قرار گرفته است. سپس به منطقه گردشگری بازال تورگونک (Bazaltorgonák) می رویم که در دل کوه ها چشم نوازی می کند و منطقه بسیار مناسبی برای پیاده‌گردی شمرده می شود. باز به سوی خط ساحلی قدم بر می داریم و نگاه مان به سوی آب های نیلگون این خطه است. این بار از ساحل به سوی دِیر و موزه بندیکتین (Benedictine Abbey and Museum) رهسپار می شویم؛ از این سازه تاریخی-مذهبی بازدید می کنیم که قدمتش به قرن یازده میلادی بر می گردد. بد نیست توضیح دهیم که دِیر مجموعه‌ای ست از ساختمان هایی که برای اعضای مذهبیِ مسیحی و برای فعالیت های مذهبی، کار و مسکن راهبان ساخته شده و در چنین مکانی، همه افراد تحت نظر ریاست دِیر روزگار می گذرانند.

همچنان به گشت و گذارمان ادامه می دهیم و چند جاذبه دیگر را نیز از نظر می گذرانیم. در ادمه، یک کشتی را در امتداد موج شکنی دنبال می کنیم و دیگر کشتی ها را که در آن سوی موج شکن ها پناه گرفته و لنگر انداخته اند می بینیم. دوباره راه مان را به سوی بلندی ها و مناطق جنگلی کج کرده و این بار، به تماشای باداچون هگ (badacsony hegy) می رویم؛ شاید برای تان جالب باشد که این عبارت در فارسی «کوهِ بد» معنی می شود. کانیاواری سیگت (Kányavári sziget) یا جزیره کانیاواری هم از آن مکان های رویایی ست که حتما باید دید؛ پس ما نیز زمانی هرچند کوچک را در آنجا سپری می کنیم. در ادامه کمی هم به احشام می نگریم که مشغول چرا و نوشیدن آب هستند و مجددا به سوی آب ها راهی می شویم تا دریاچه بالاتون ما را به سوی شگفتی دیگری هدایت کند...

با کارناوال به سوی مجارستان و دریاچه بالاتون بیایید و از این سفر لذت ببرید...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست