ویدیو HD

سفر به لیسبون | پایتخت دیدنی پرتغال

حتما تا به حال نام لیسبون به گوش تان خورده است؛ پایتخت و بزرگترین شهر پرتغال. می خواهیم ویدیویی از این شهر را با شما به اشتراک بگذاریم و تجربه ای مجازی از سفر به لیسبون را برای تان رقم بزنیم. جاذبه ها و دیدنی های لیسبون بسیار زیاد هستند و هر کدام شان، به نحوی بر جذابیت سفرمان اضافه می کنند. پس مانند تمامی گشت و گذارهای کارناوال، باز هم ما همراه بمانید و با تماشای این ویدیو لیسبون، پایتخت دیدنی پرتغال را بهتر بشناسید و با جاذبه هایش آشنا شوید؛ اما در ابتدا بد نیست یک معرفی اجمالی از این شهر داشته باشیم.

لیسبون شهری ست بندری که در سواحل غربی کشور پرتغال قرار گرفته است و از سوی دیگر تا اقیانوس اطلس شمالی ادامه دارد. گفته می شود لیسبون علاوه بر آن که فضایی مدرن و زیبا دارد، کاملا بر اساس اصول شهرداری ساخته شده است و از این منظر می تواند قابل تحسین باشد. لیسبون از منظر اقتصادی نیز وضعیت خوب و پایایی دارد؛ به طوری که بیشترین ثروت کشور پرتغال در این شهر ذخیره شده است. یکی از دلایل این مساله را می توان به راه ارتباطی این شهر با آب های آزاد دانست. مانند بیشتر پایتخت های جهان، شهر لیسبون بر فضای سیاسی کشور نیز احاطه دارد و قطب سیاسی پرتغال شمرده می شود. 

لیسبون یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپاست و مانند بسیاری از شهرهای قدیمی این قاره، به دو بخش قدیمی و نو تقسیم می شود. قسمت قدیمی شهر که به ناحیه آلفاما (Alfama district) تپه های نزدیک رود تژو (Tejo river) را شامل می شوند و خیابان های باریک و پیچاپیچ آن در دامنه سراشیب تپه ها پله می خورد و بالا می رود. خانه های سنگی این بخش با رنگ های روشن و زیبا نقاشی شده اند و جعبه های گُل در کنار پنجره ها دیده می شوند. قسمت تازه ساز شهر، خیابان های وسیع و ساختمان های امروزی دارد. هر کدام از این دو بخش به شیوه ای زیبا هستند و طرفداران خاص خود را دارند. 

حال که تا حدودی با لیسبون آشنا شده ایم، راهی می شویم تا این تایم لپس دیدنی از شهر را تماشا کنیم. کارناوال را همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: Saghrou Tarek

Music: Higher - Chad Lawson

Photo Of Cover: Alin Maier

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET