ویدیو HD

سفر به مدینه | نگاهی متفاوت به شهر مقدس مسلمانان

می خواهیم به شهر مدینه در عربستان سعودی سفر کنیم؛ جایی که تمامی مسلمانان جهان به خوبی با آن آشنایی دارند، اما این بار نگاهی کاملا متفاوت به این شهر خواهیم داشت. به آسمان می رویم و بهترین جلوه هایش را نظاره گر می شویم. همراه و همسفر با کارناوال، به مدینه بیایید و لحظاتی پر از آرامش و معنویت را تجربه کنید.

از آن جایی که مسافران خارجی عربستان هستیم، سفرمان را در فرودگاه بین المللی شاهزاده محمد بن عبدالعزیز آغاز می کنیم، آماده ایم که وارد شهر شویم و به تماشای زیبایی هایش بنشینیم، اما جالب این است که حتی فرودگاه هم با معماری زیبایش حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

 از بالا، درخت های نخل و منظره ی تماشایی شهر را مشاهده کرده و سپس راه مسجد قبا را پیش می گیریم، بنایی که اولین خشت هایش به دست پیامبر اسلام نهاده شد و برای سال های سال، ذره ذره و خشت به خشت بر عظمتش افزوده شده است. امروزه سازه‌ی نخستین مسجد مسلمانان چهار گلدسته و شش گنبد را در خود جای داده و میزبان مسافران و زائران از کشورهای گوناگون است. به دیگر مساجد هم سر می زنیم و از تماشای معماری هایشان لذتی وصف نشدنی خواهیم برد. در این میان سخنان پیامبر اسلام و آیات نورانی قرآن هم یک به یک نوازشگر گوشمان هستند. معماری اسلامی گوشه گوشه ی شهر را فرا گرفته و اگر کسی حتی بی اطلاع از هویت شهر وارد آن شود، بدون شک اهمیت اسلامیش را درک می کند. در ادامه با یکی از مهمترین مساجد اسلام مواجه‌ می شویم، مسجد پیغمبر یا همان مسجد النبی. این مکان مقدس، سالیان طولانی است میعادگاه مسلمانان سراسر دنیاست.

سفرمان رو به پایان است، اما یک نکته ی مهم را نباید فراموش کنیم؛ منظره ی شهر مدینه در تاریکی شب بسیار چشم نواز است. خورشید غروب کرده و پیش از آن که تاریکی، تمام شهر را فرا بگیرد، چراغ ها یک به یک روشن شده و جلایی دوباره به مناظر می دهند.

با کارناوال همراه شوید، سفری استثنایی چشم انتظار شماست ...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET