کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به مغولستان | همنشینی با قزاق های چادرنشین

امروز می خواهیم سفری بسیار متفاوت و تماشایی به کشور مغولستان داشته باشیم؛ سرزمینی در شمال آسیای میانه که در میان دو کشور چین و روسیه محصور شده است. این کشور مساحت قابل توجهی را شامل می شود، اما به خاطر مناطق مرتفع و آب و هوای سرد و بادخیزش، از کم تراکم ترین کشورهای دنیا به شمار می رود. یکی از دلایل اصلی چنین آب و هوایی، محصور بودن میان خشکی هاست؛ مغولستان هیچ مرزی با دریاها ندارد. پایتخت این کشور، اولان باتور (Ulaanbaatar) نام دارد و از جاذبه های طبیعی آن می توان به کوه‌های آلتای (Altai) در غرب کشور و بیابان گُبی (Gobi) در جنوب اشاره کرد. بلندترین نقطه در مغولستان نیز کوه خویتن (Khüiten Peak) است که در مرز این کشور با چین و روسیه قرار دارد.

در این سرزمین نیز مانند تمام دنیا، جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی به چشم می خورند اما عشایر مغولستان بیش از همه جاذبه ها نظر گردشگران را به خود جلب کرده اند. افراد بسیاری، راه خودشان را به سوی مغولستان کج می کنند تا با کوچ نشین ها هم کلام شوند، از غذاهای محلی شان نوش جان کنند، به تماشای سرگرمی های شان بنشینند و در نهایت، شب را در چادرهای این قوم بگذرانند که به «یورت» معروف هستند. همان کاری که برن نورث (Bryn North) در سفرش به مغولستان انجام داده است. برن، گردشگری اهل کشور آفریقای جنوبی ست که به مغولستان سفر کرده تا زمانی را با قزاق های چادرنشین این کشور بگذراند. ویدیویی که در ادامه می بینیم نیز به همت این گردشگر آفریقایی تهیه شده است. ما را در تماشای این ویدیو همراهی کنید.

در ابتدا یک مرد قزاق را می بینیم که سوار ماشین است و از بیابان های بایر می گذرد تا خود را به خانه برساند. زمانی که به خانه رسید کمی یونجه برای گله گوسفندانش می ریزد. خانم خانه را می بینیم که به دوخت لباس های سنتی مشغول است. اندکی بعد، عقابی را به تماشا می نشینیم که برای شکار، به کمک مرد قزاق می آید؛ شکار با عقاب، از عادت های مهم عشایر قزاق است و قدمتی طولانی دارد، حتا جشنواره ای نیز به همین مناسبت، در میان این قوم برگزار می شود که کمی بعد به تماشای آن خواهیم نشست. پس از شکار، وقت میل کردن شام می رسد و قزاق ها سر سفره می نشینند، خدای شان را شکر می گویند و در نهایت غذای شان را میل می کنند. این خانواده قزاق برای شام نوعی خوراک شبیه به کله پاچه تدارک دیده اند.در ادامه کوه های برف پوشیده کشور مغولستان را می بینیم و محو تماشای چشم اندازشان می شویم. کمی که می گذرد قزاق ها را می بینیم که به دور هم جمع شده اند و آوازهای محلی سر می دهند. 

در ادامه ویدیو می بینیم که عده زیادی قزاق در قلب صحرا به گرد هم آمده اند تا جشن عقاب طلایی برگزار کنند. فستیوالی معروف و تماشایی که همه ساله گردشگران بسیاری را به این نقطه از دنیا می کشاند. یورت ها را در دل صحرا کنار همدیگر چیده اند و عقاب ها را چشم‌بند زده اند، شور عجیبی در میان قزاق ها برپاست و در نهایت، رقابت آغاز می شود... 

با کارناوال همراه شوید و به هیچ وجه، تماشای این ویدیو را از دست ندهید.


:Video Details

Produced By: Bryn North

Muisc: Pioneer - Ryan Taubert

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست