کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفری متفاوت به مراکش | گشتی در شمال غربی آفریقا

نظرتان درباره سفر به مغرب چیست؟ البته نه آن مغربی که در ذهن دارید، منظورمان مراکش است؛ کشوری زیبا در شمال غربی قاره آفریقا. این سرزمین، ساحلی طولانی در جوار اقیانوس اطلس دارد و از شمال نیز به تنگه جبل الطارق و آب های مدیترانه ختم می شود. مغرب نام عربی کشور مراکش است که البته قدمتی طولانی ندارد و تا چندی پیش، در زبان عربی نیز این جا را مراکش می گفتند. این سرزمین کمترین فاصله با قاره اروپا را میان کشورهای آفریقایی دارد؛ به عنوان مثال، مراکش و اسپانیا تنها 15 کیلومتر فاصله دارند و همین سبب شده، تا نشانه هایی از کشورهایی همچون اسپانیا یا پرتغال، در اینجا دیده شود. حتا بسیاری از اروپایی ها، در حین آشوب در سرزمین های شان، به سبب فاصله کم، راه مراکش را پیش می گرفتند، همچون یهودیانی که در برهه ای از تاریخ، به این سرزمین آمدند و نشانی به رنگ آبی در مراکش به یادگار گذاشتند. می خواهیم گشتی در اینجا داشته باشیم، در ادامه حتما همراه مان بمانید تا از صحرای ارفود (Arfoud)، شهر باستانی ورززات (Ouarzazate)، شفشاون (Chefchaouen) و فاس (Fez) و کوچه و خیابان های شهر مراکش بازدید کنیم.

در ابتدا از قلب کویر، وارد مراکش می شویم و در ثانیه ای بعد، خودمان را در دشتی سرسبز و زیبا می بینیم؛ همین سبب می شود تا به خودمان یادآور شویم که مراکش کشوری بیابانی نیست. نیم نگاهی به خانه ای آبی می اندازیم که در ادامه، بیشتر با آن آشنا خواهیم شد و پس از آن بره های بانمکی را می بینیم که بر روی درختی نه چندان تنومند ایستاده اند؛ منظره ای خارق العاده که شاید هیچ گاه، از خاطرمان پاک نشود. همچنان، از این سو به آن سو می رویم تا در کمترین زمان ممکن با فضایی که بر مراکش حاکم است آشنا شویم. در راه مان، به کویر و خانه های کاه گلی برخورد می کنیم، همچنین کوچه پس کوچه های آبی رنگ یک به یک از نظرمان می گذرند. وقت آن رسیده که تا این خانه های خوش‌رنگ و عجیب را بشناسیم؛ همه این بناهای آبی رنگ در شهر شفشاون قرار دارند و این رنگ آبی، همان یادگار یهودی های پناهنده در مراکش است که پیش‌تر به آن اشاره کردیم. البته، در ابتدا یهودیان، محله و مکان زندگی خودشان را چنین رنگ کرده بودند؛ اما پس از مدتی، ویروس آبی رنگ به کل شهر سرایت کرد و شفشاون، مروارید آبی مراکش نام گرفت. به گشت و گذارمان ادامه می دهیم و این بار، توجه مان به حیات وحش مراکش جلب می شود. میمون بامزه بر روی یک درخت، پرواز دسته جمعی پرندگان در آسمان، قدم زدن شتر در صحرا، چرای گوسفند و بره هایش، همگی، موجب سرگرمی و خشنودی مان می شوند.

با کارناوال همراه شوید و مراکش و زیبایی هایش را از نظر بگذرانید.


:Video Details

Produced By: Jacob And Katie Schwarz

MUSIC: Bytheway-May, Laten

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست