ویدیو HD

سفر به مسکو | گشت و گذار در پایتخت روسیه

تب جام جهانی سراسر دنیا را فرا گرفته است؛ تمامی چشم ها، خیره به سوی کشور روسیه و به ویژه پایتخت آن، مسکو است. ما هم خالی از لطف ندیدیم تا در این هیاهو، سفری به پایتخت تماشایی روسیه داشته باشیم و بیشتر با این سرزمین آشنا شویم. به مسکو می رویم، جایی که علاوه بر پایتختی، عنوان پرجمعیت ترین شهر روسیه را نیز یدک می کشد. برای سالیان بسیار، سن پترزبورگ شهر اول روسیه به شمار می رفت اما با پایین کشیده شدن تزارها از قدرت و به روی کار آمدن دولت کمونیست، مسکو به مقام پایتختی رسید. اگرچه رنگ و بوی کمونیست تمامی شهر را فرا گرفته اما یادگارهایی از تزارها نیز در این سرزمین زیبا به چشم می خورد و آمیخته ای از این دو، گردشگران را به وجد می آورد. کم کم به سوی مسکو قدم بر می داریم. ما را در سفر میان جاذبه های چشم نواز این شهر، همراهی کنید.

در آغاز سفرمان با یادبودی مواجه می شویم که کارگر و زن کلخوز (Worker and Kolkhoz Woman) نام دارد؛ مرد و زنی را می بینیم که یکی از مهمترین نمادهای حکومت کمونیستی، یعنی داس و چکش را به بالای سر برده اند. پس از آن به نمای کلی از شهر نظر می اندازیم و سپس راهی یکی از مهمترین بناهای تاریخی مسکو می شویم؛ کلیسای دورمیشن (Dormition Cathedral). این بنا متعلق به مسیحیان ارتدکس است و با نام «کلیسای فرض» نیز از آن یاد می کنند. بعد از آن، به موزه دولتی تاریخ روسیه (State Historical Museum) می رویم که با نمایی سرخرنگ، در شهر می درخشد؛ این موزه در سال 1872 تاسیس شده است. معماری منحصر به فردی در گوشه گوشه شهر و همچنین، کانال های آب و هر آنچه در مسکو می بینیم ما را به حیرت وا می دارد. جلوه های شهر را یک به یک از نظر می گذرانیم و مبهوت این همه زیبایی به راه مان ادامه می دهیم.

ورود به صفحه بهترین کلیساهای شهر مسکو

در این سفر تماشایی با کارناوال همراه شوید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET