کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به نپال | میزبان بلندترین قله جهان

برای مقصد سفر امروزمان، کشور نپال را برگزیده ایم؛ کشوری که با نداشتن پرچمی مستطیل شکل، در دنیا شهره شده است. البته این تنها نکته جالب توجه درباره نپال نیست و موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد این سرزمین نیز، بر شهرتش افزوده است. نپال، کشوری آسیایی ست که در میان دو کشور هند و چین قرار دارد. رشته کوه های هیمالیا بخش بزرگی از نپال را در بر گرفته اند و به همین سبب، نپال هر ساله میزبان کوهنوردانی ست که رویای فتح کوه های هیمالیا را در سر می پرورانند. شاید برای تان جالب باشد که 8 قله از چهارده قله بلند دنیا در سرزمین نپال جای گرفته است که در این میان می توان به قله اورست نیز اشاره کرد. بر اساس آخرین سرشماری در سال 2016، جمعیت نپال 28.98 میلیون تن است که از میان شان، حدود 81 درصد به آیین هندوئیسم معتقدند و دیگر ادیان رایج در اینجا، بودایی، اسلام و کیراتی ست. پوشش مردم نپال، بی شباهت به همسایگان شان یعنی، هندی ها نیست؛ زنان در اینجا نیز ساری بر تن می کنند و برخی مردان، دستار بر سر می گذارند. در ادامه گشتی در این سرزمین تماشایی می زنیم تا بیشتر با حال و هوای آن آشنا شویم، طبیعت اینجا را از نظر بگذرانیم و همین طور، زمانی را در میان مردم محلی سپری می کنیم. ما را همراهی کنید.

در همان ابتدا، نماد پایدار و با صلابت شهر، یعنی کوه اورست را به نظاره می نشینیم. در زبان نپالی از این کوه با عنوان ساگارماتا یاد می کنند که به معنای «سر آسمان» است. زمانی که انوار خورشید صبحگاهی به روی این قله تابید، راه مان را پیش می گیریم تا گشتی تماشایی در کشور نپال داشته باشیم. اهتزاز پرچم های رنگی را در این سرزمین از نظر می گذرانیم و نگاهی به زنان و مردان زحمت کش می اندازیم که با گله داری و کشاورزی روزگار می گذرانند. جلوه های دیدنی بسیاری در این سرزمین وجود دارند، حرکت دسته جمعی گله آهوها، رقص ابرها بر فراز نواحی کوهستانی، شمع هایی که برای عبادت مذهبی چیده شده اند و در شعله های آتش می سوزند، بازارهای پر هیاهو و ...، همگی خاطره هایی شیرین و فراموش نشدنی برای مان خواهند بود.  باز هم در نپال گشت می زنیم و رقص محلی مردم را تماشا می کنیم، نگاهی به تندیس های بودا می اندازیم و همچنان، جاذبه های بسیاری برای تماشا باقی مانده اند.

کارناوال را در این سفر زیبا و پرهیاهو همراهی کنید.


:Video Details

Produced By: Stephen Parker

Music: Suspended in Air - PinkZebra

Ethnic Afternoon - JHLMusic

Reverie Reprise - Jordan Critz

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست