کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به شمال شرقی پاکستان | گشتی در کشور همسایه

تا به حال سفرهای متعددی را در کارناوال تجربه کرده و از سرزمین های بسیاری بازدید به عمل آورده ایم. اما به جرات می توان گفت تاکنون حق همسایگی را به اندازه کافی به جا نیاورده ایم و همین موضوع سبب شده تا از کشورهای کمی در اطراف ایران عزیزمان دیدن کنیم. به همین دلیل، این بار از مرزهای شرقی کشورمان، به سرزمین پاکستان می رویم و قدری بیشتر با این همسایگان دیرینه آشنا می شویم. لازم است بدانید در این سفر مجازی مان، به شمال شرقی پاکستان قدم می گذاریم و از نواحی موری (Murree)، پنجاب و پتریاته (Patriata) دیدن می کنیم. در این سفر تماشایی همراه مان شوید.

در ابتدای سفرمان، قدری با مردم این سرزمین گرم می گیریم و سعی می کنیم با آن ها ارتباط برقرار کنیم. به یک جشن عروسی می رویم؛ جایی که شباهت جالب لباس و آرایش عروس پاکستانی با عروس های هندی نظرمان را جلب می کند. این تشابه میان دو ملت، اتفاق عجیبی نیست چرا که سرزمین های پاکستان و هندوستان، از سمت شرقی، مرز قابل ملاحظه ای با یکدیگر دارند و همین موضوع اشتراک های فرهنگی زیادی را میان این افراد پدید آورده است. شاید برای تان عجیب باشد که با وجود شباهت های فرهنگی بسیار، هند و پاکستان روابط سیاسی خصمانه ای دارند و به نوعی، سر دشمنی با هم گذاشته اند. عروس و داماد را در جمع میهمانان شان تنها می گذاریم و به سوی بازار روانه می شویم. زیورآلات رنگارنگ نظرمان را جلب می کنند؛ پس به دنبال یک سوغاتی خوب میان آن ها می گردیم. با ماشین از جاده ای باران خورده گذر می کنیم و از هوای تازه لذت می بریم. برای یک لحظه، جاده باریک و هوای مه آلود و درختان اطراف، چالوس را برای مان تداعی می کند. پس از آن هوس صرف صبحانه با نان تازه به سرمان می زند، پس پسر بچه نانوا را از خواب خوش بیدار می کنیم تا تنور را داغ کند. بعد از خوردن نان تازه، همچنان گشت و گذارمان در شمال شرقی پاکستان ادامه دارد. هنوز مکان های زیادی برای بازدید باقی مانده است. گوش سپردن به موسیقی محلی، تله کابین سواری و تماشای طبیعت مه آلود پاکستان را نیز نمی توان از دست داد. 

با کارناوال همراه شوید و این سفر تماشایی را از دست ندهید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست