کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفری متفاوت به پرتغال | گشتی در روستای ماهیگیری نظاره

در سفر امروزمان، راه آب ها را پیش می گیریم و به سواحل کشور پرتغال در اقیانوس اطلس می رویم. یکی از چشم نوازترین سواحل پرتغال در روستای نظاره (Nazaré) قرار دارد که از قضا، یکی از معروفترین بنادر ماهیگیری پرتغال نیز به حساب می آید. امروزه این روستا، از محبوبیت خاصی میان گردشگران برخوردار است. در اینجا امواج خروشان بر کناره های دریا می کوبند و بخش های مرتفع تر، چشم اندازی حیرت انگیز در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند. همچنین، بومی های منطقه که با لباس های سنتی شان از سویی به سوی دیگر می روند نیز از جاذبه های فراموش نشدنی روستا شمرده می شوند. بد نیست بدانید که در قرن چهارم میلادی، یکی از راهبان مسیحیت، مجسمه ای از حضرت مریم را از شهر ناصره (Nazareth) در فلسطین اشغالی به این روستا آورد و به همین سادگی، روستا را چنین نامگذاری کردند (1). در ادامه همراه مان باشید تا از بالا نگاهی بر این روستای تماشایی بیندازیم و از چشم انداز دریا و خانه هایی که در کناره آب چیده شده اند لذت ببریم.

پا به این خطه می گذاریم و در اولین نگاه به روستا، با آبی چشم نواز دریا و موج شکنی که در خط ساحلی کشیده شده است، مواجه می شویم. با کمی دقت، متوجه می شویم که موج ها در هنگام برخورد با ساحل، شکل سینوسی به خود می گیرند. از این شکل خاص امواج دریا با عنوان قله های ساحلی (Beach Cusps) یاد می شود. این پدیده منحصر به فرد بیشتر در سواحلی با رسوب های دانه درشت رخ می دهد و جالب آن که دانشمندان هنوز هم به طور قطع دلیل این رخداد را نمی دانند.

از ساحل فاصله می گیریم و به سوی خانه ها روانه می شویم که با نمای خارجی سفیدرنگ و سقف هایی به رنگ آجری چشم بیننده را به خود خیره می کنند. بر فراز این خانه ها حرکت می کنیم و ناگهان ریل آهنی که از روی تپه به سمت مناطق پست کنار دریا کشیده شده است نظرمان را جلب می کند. مسیر ریل آهن را به سوی بالا طی می کنیم؛ زمانی که به بالای تپه رسیدیم متوجه می شویم که خانه های سقف آجری در اینجا نیز وجود دارند و میزبان گردشگران و بومی های منطقه هستند. آرام آرام به سمت دریا روانه می شویم و اندکی بعد، دوباره خود را به ساحل می رسانیم تا بار دیگر این منطقه زیبا را از نظر بگذرانیم و خاطره آن را برای همیشه در ذهن خود ثبت کنیم. 

با کارناوال همراه شوید و این سفر دیدنی را از دست ندهید. 

 

پاورقی


1: ناصره در زبان پرتغالی همچون نظاره تلفظ می شود.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست