ویدیو HD

سفر به پیونگ یانگ | گشتی در پایتخت کره شمالی

این بار سرزمینی متفاوت و کمتر دیده شده را برای گشت و گذار انتخاب کرده ایم؛ می خواهیم با دیدن این ویدیو راهی شرق آسیا شویم و سفر به پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی، را تجربه کنیم. اگرچه برای سفر به کره شمالی محدودیت هایی وجود دارد و به ویژه گرفتن فیلم و عکس در این سرزمین کار دشواری ست، اما هنرمندی به نام جورج دیبر توانسته دیدنی های پیونگ یانگ را در لنز دوربینش جای دهد و تجربه سفرش را با دیگر افراد جهان به اشتراک بگذارد. در این ویدیو، جاذبه های پیونگ یانگ را از نظر می گذرانیم و بیشتر با این شهر آشنا می شویم. اما در کنار دیدن این ویدیو بد نیست کمی از این شهر و حال و هوایش بدانیم.

شهر پیونگ یانگ در مرکز غربی کره شمالی قرار دارد و در حوزه رودخانه تائدونگ (Taedong River) واقع شده است. این کشور بر روی دشتی پهناور و صاف قرار گرفته که 50 کیلومتر از خلیج کره فاصله دارد.

یکی از شاخص ترین جاذبه های این شهر، برج 170 متری جوچه (Juche Tower) است که آن را نمادی از ایدئولوژی جوچه می دانند. جوچه همان فلسفه سیاسی حاکم بر کشور کره شمالی است و در واژه سیاست "اتکا بر خود" معنی می شود. برج جوچه، در سال ۱۹۸۲ به مناسبت گرامیداشت تولد ۷۰ سالگی کیم ایل سونگ تکمیل شد. 

از دیگر دیدنی های این شهر باید به طاق پیروزی اشاره کرد؛ کره شمالی هم مانند بیشتر کشورهای جهان، رسم رومیان مبنی بر ساخت طاق های پیروزی را دنبال کرده است. این طاق به یاد جنبش استقلال کره که بین سال های 1925 تا 1945 اتفاق افتاد، ساخته شده است. 

طاق اتحاد (Arch of Reunification)، قصر خورشید کومسوسان (Kumsusan Palace of the Sun)، هتل ریوگیونگ (Ryugyong Hotel) و ... هم از دیگر جاذبه هایی هستند که اگر گذارتان به شهر پیونگ یانگ افتاد، می توانید از آن ها بازدید کنید. تعدادی از این بناها را در این ویدیو کارناوال می بینیم. ما را در این سفر مجازی به سرزمین جنجالی کره شمالی و پایتخت آن همراهی کنید.


:Video Details

Produced By: Joerg Daiber

Web: http://www.spoonfilm.com

Music: Nabucco – Chorus of the Hebrew Slaves by Giuseppe Verdi

Photo Of Cover: viktoria-gam

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

سلام نه حکومت کره شمالی رو دوست دارم و نه کاری به سبک زندگیشون دارم، اما ببینید این تصاویر چقدر با اونچیزی که رسانه های غربی و حتی بعضی از رسانه های داخلی سعی در القای اون دارند متفاوته.

26 تیر 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET