کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشتی در پارک ایالتی و ملی ردوود کالیفرنیا

تا به حال، به مناطق تماشایی زیادی سفر کرده ایم و این بار نیز، قصد گشت و گذار در یکی از بهترین جاذبه های طبیعی دنیا را داریم. به پارک های ملی و ایالتی ردوود (Redwood National and State Parks) در کالیفرنیای آمریکا سفر می کنیم تا گشتی در طبیعت زیبای اینجا بزنیم و نظاره گر طبیعت دلربایش باشیم. ردوود یکی از مهمترین جاذبه های آمریکا شمرده می شود، به طوری که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به چشم می خورد. این پارک ایالتی و ملی در گوشه غربی آمریکا جا خوش کرده است و با سواحل کالیفرنیای شمالی مرز دارد؛ سواحلی که به اقیانوس آرام ختم می شود. 

سکونت انسان ها در میان درختان این پارک به سه هزار سال پیش می رسد. سرخپوستان آمریکا اولین کسانی بودند که توجه شان به این ناحیه جلب شد و در اینجا ساکن شدند. تا سالیان طولانی آن ها با مسالمت در این منطقه جنگلی زندگی می کردند اما وضع چنین نماند. با گذشت سال ها و تغییراتی که در سرزمین آمریکا صورت می گرفت، این ناحیه نیز دستخوش تغییراتی شد. زمانی که اروپایی ها، آمریکا را کشف کردند آرام آرام تمام نواحی آن را تحت تملک خود درآوردند که این مساله شامل ردوود نیز بود. تا مدت ها تب کشف طلا در کالیفرنیا بالا بود و پس از چندی، که سفیدپوستان امید خود را برای یافتن طلا از دست دادند کمر به نابودی طلایی ارزشمندتر بستند. طلایی که وجودش برای ادامه زندگی در کره خاکی حیاتی ست. آن ها درختان هزارساله این ناحیه را قطع می کردند تا از فروش چوب، پولی به جیب بزنند. سال 1911 و در همین گیر و دار بود که شخصی به نام جان ای راکر (John E. Raker)، طرحی برای حمایت از محیط زیست اینجا ارایه کرد، اگرچه در آن زمان کسی به طرح او توجه نکرد اما پس از نزدیک به پنج دهه در سال ۱۹۶۸ این منطقه به صورت رسمی به عنوان پارک ملی به ثبت رسید و حال، به عنوان پارک ملی و ایالتی ردوود از آن یاد می کنند. باورش سخت است اما تا زمانی که این منطقه، به پارک تبدیل شود 90 درصد درختان چند هزارساله آن را قطع کرده بودند. می خواهیم به سوی این جاذبه زیبا برویم و گشتی در محیط تماشایی و نابش بزنیم. نگاهی به درختان سر به فلک کشیده بیندازیم، حیات وحش این محدوده را از نظر بگذرانیم، درخشش انوار خورشید را از میان درختان ببینیم و آرامشی کم نظیر را کسب کنیم...

کارناوال را در تماشای این ویدیوی زیبا همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: National Geographic

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
منجمیان.

سلام.خیلی عالی .ن خودم یک جنگلبان هستم. میخواستم فیلم جنگل رد وود را دانلود کنم ملی نمیشه لطفا راهنمایی کنید. سپاس.

04 اسفند 1397

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست