کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به روسیه | گشتی در بزرگترین شهر سیبری

این بار سیبری را به عنوان مقصد سفر برگزیده ایم؛ منطقه ای که به زیبایی و سرمایش معروف است. نام سیبری از واژه سیبر گرفته شده است که در یکی از گویش های مغولی "سرزمین خفته" معنا می دهد. این جا سرزمینی ست بسیار وسیع در بخش اوراسیایی روسیه که به تنهایی یک دهم سطح کره زمین را در بر می گیرد. سیبری 77 درصد خاک روسیه را اشغال کرده است؛ اما به دلیل سرمای شدید در زمستان و گرمای زیاد در تابستان، تنها 27 درصد مردم روسیه در آن زندگی می کنند. سرزمین سیبری از جنوب به مرزهای مغولستان، چین و تپه های شمال و مرکز قزاقستان می رسد و از شرق با اقیانوس آرام شمالی، از شمال با اقیانوس منجمد شمالی و از غرب با رشته‌کوه اورال همسایه است. بد نیست بدانید که زمانی قوم سکاها، دسته‌ ای از کوچ‌ نشینان ایرانی‌ تبار، ساکن بخش‌ هایی از سیبری بودند و قالی پازیریک، قدیمی‌ ترین قالی ایرانی نیز در این منطقه یافت شده‌ است. برای آشنایی با این سرزمین وسیع، نووسیبیرسک (Novosibirsk) را برگزیده ایم که سومین شهر پرجمعیت روسیه است. این شهر طبیعت زیبا و بناهای باشکوهی دارد که در ادامه به تماشای همه آن ها می نشینیم. با ما همراه شوید.

گردش خود را همراه با ابرهای انبوه بر فراز شهر سیبری شروع می کنیم. در حال گشت و گذار در شهر هستیم که شیروانی های سبز رنگ یک بنای قدیمی توجه ما را به خود جلب می کند. این جا موزه دولتی تاریخ و طبیعت روسیه (State Museum of Local History and Nature) است. در ادامه، کلیسایی کوچک با گنبدی طلایی رنگ دیده می شود که سنت نیکلاس (St.Nicholas Chapel) نام دارد. ساختمان زیبای تئاتر اپرا و باله نووسیبیرسک (Novosibirsk Opera and Ballet Theatre) را می بینیم. این بنا ستون ها و سقف گنبدی طوسی رنگ دارد و بزرگ ترین سالن تئاتر کشور روسیه به حساب می آید. بر روی رود اَب (Ob River) پل باگرینسکی (Bugrinsky Bridge) به چشم می خورد که با سازه قرمز رنگش جلوه گری می کند. بعد از آن، تصاویری از ساختمان های جدید و زندگی شهری را تماشا می کنیم. دو سازه مدرنی که با نمای آجری رنگ و شیشه ای، به صورت قرینه و با فاصله از هم ساخته شده اند، مرکز علمی و تحقیقاتی سیبری هستند و آکادمگورودوک (Akademgorodok) نام دارند که آن ها را نیز از نظر می گذرانیم. بعد از دیدن نقاشی های دیواری شهری، ساختمان های ایستگاه قطار این شهر پیش چشم مان ظاهر می شود که با رنگ سبز متمایل به آبیِ، رنگ آمیزی شده اند. یک قطار را در حال عبور از روی پلی می بینیم که بخشی از طولانی‌ ترین شبکه راه‌آهن جهان و مهم‌ ترین خط راه‌ آهن روسیه است. در میان ساختمان های زیبایی که پیش روی مان هستند، مجموعه بزرگ دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک (Novosibirsk State University) توجه ما را به خود جلب می کند. بر بالای گنبد شیشه ایِ سبز رنگ این دانشگاه، پرچم کشور روسیه افراشته است و عظمت این سرزمین را به رخ می کشد.

درخشش نور چراغ ها در شب، جلوه این شهر بزرگ را دو چندان می کند. بارش برف بر ساختمان ها و طبیعت باشکوه نووسیبیرسک چشم انداز منحصر به فردی به وجود می آورد که لذت تماشای آن ها را با یکدیگر سهیم می شویم.

با کارناوال همراه باشید تا با هم زیبایی های این شهر را تماشا کنیم.


:Video Detailes

Team: Vadim Makhorov

Web: http://makhorovtravel.com/kamchatka

 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست