کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به سن پترزبورگ | گشتی در دومین شهر بزرگ روسیه

گشت و گذار در بعضی شهرها مانند سفر در تاریخ است؛ قدم زدن در هر کدام از خیابان ها و چشم دوختن به ساختمان ها، ورق زدن صفحه ای از گذشته را تداعی می کند. سن پترزبورگ از همین شهرهای تاریخی ست؛ با تماشای این شهر، گویی دست نویس تزارهای روسیه بر روی کره زمین را می خوانیم.
این شهر در سال 1703 به دستور پتر کبیر (Peter the Great) بنا شد و برای 215 سال عنوان پایتختی را یدک می کشید. اما زمانی که تزارها، از قدرت به پایین کشیده شدند، سن پترزبورگ هم عنوان پایتختی را از دست داد. حتا نامش را نیز از او گرفتند و لنینگراد خطابش کردند. اگرچه زمانه چنین نماند و با فروپاشی شوروی، این شهر زیبا نام خود را باز پس گرفت؛ اما نتوانست مجددا لقب پایتختی را از آن خود کند. حال می خواهیم در این شهر باشکوه قدم بزنیم و آمیخته ای از جلوه مدرن و تاریخی آن را به تماشا بنشینیم؛ با ما همراه شوید.
در همان آغاز ورودمان به شهر، کلیسای تثلیث (Trinity Cathedral) به ما یادآور می شود به شهری مسیحی نشین قدم گذاشته ایم. بد نیست بدانید که دین مردم روسیه از سال های خیلی دور، مسیحیت ارتدکس بوده و همین سبب شده تا در جای جای شهرهای روسیه، کلیساهای چشم نواز بسیاری دیده شوند. 
پس از آن نگاهی به کاخ زمستانی می اندازیم، کاخی که به دستور ملکه الیزابت ساخته شد تا برای مدتی طولانی، موجب خوشگذرانی تزارها باشد و آرامش را برای شان به ارمغان آورد. گشت و گذارمان را ادامه می دهیم، نگاه مان به ساختمان هاست و از این چیدمان زیبای شهری انگشت بر دهان هستیم. در گوشه گوشه شهر، کانال های آب به چشم می خورند؛ شاید خیلی از ما تا به حال نمی دانستیم که سن پترزبورگ هم گوشه ای از زیبایی ونیزی را در خود جای داده است. ناگهان، پل متحرکی نظرمان را به خود جلب می کند، این پل تاشو، پَلس (Palace Bridge) یا همان کاخ نام دارد و تقابل جالب مدرنیته و تاریخ را در شهر سن پترزبورگ یادآور می شود. به مسیرمان ادامه می دهیم، در سفر به سن پترزبورگ حتما باید بازدیدی هم از کلیسای ناجی در خون (Church of the Savior on Blood) داشته باشیم؛ پس به سوی کلیسا می رویم از بالا نگاهی به این سازه چشم نواز می اندازیم. در ادامه موزه هرمیتاژ را می بینیم و شب های درخشان شهر، به سفرمان لذتی دو چندان می بخشند. 
سفر به سن پترزبورگ و تماشای معماری نابش، می تواند تجربه ای فراموش نشدنی باشد؛ پس به هیچ وجه این سفر را از دست ندهید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست