ویدیو HD

سفر به سان فرانسیسکو | گشتی در شهر مهم آمریکا

امروز راهی یکی از مهمترین شهرهای ایالات متحده هستیم و می خواهیم، گشتی تماشایی در آن بزنیم. به سان فرانسیسکو می رویم که در گوشه غربی آمریکا واقع شده و هر ساله پذیرای مسافران بسیاری از سراسر جهان است. امروز، ما هم از جمله گردشگرانی هستیم که راه این شهر را پیش گرفته اند و به دنبال جلوه ای از آمریکای بزرگ در اینجا هستند. بد نیست بدانید شهر سان فرانسیسکو یکی از مهمترین نمادهای ایالات متحده را در خود جای داده است؛ پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge). نکته مهم دیگر درباره این شهر، اتفاقی ست که در سال 1906 در آن رخ داد. شاید باورتان نشود ولی در این سال، سان فرانسیسکو به دلیل وقوع زلزله ای 7.8 ریشتری با خاک یکسان شد و هیچ کس حتا تصورش را نمی کرد که این شهر پس از واقعه پیش آمده، دوباره سر از خاک بردارد. این روزها، هیچ اثری از زلزله سال 1906 در کوچه پس کوچه های شهر دیده نمی شود و تنها، جلوه های زیبا در اینجا رخ نمایی می کنند. در ادامه گشت و گذاری در این شهر خواهیم داشت تا بیشتر با آن آشنا شویم. ما را همراهی کنید.

سفرمان را از کنار پل گلدن گیت آغاز می کنیم؛ چرا که این پل مهمترین نماد سان فرانسیسکو به شمار می رود. این پل نارنجی رنگ در ماه مه 1937 رونمایی شد. شاید عجیب به نظر بیاید ولی نام دیگر این سازه زیبا، «پل خودکشی» ست و افراد بسیاری خودشان را از روی گلدن گیت به پایین پرتاب می کنند. در ادامه گشتی در حومه پل می زنیم و نگاهی به کشتی ها، قایق ها و موج سوارانی می اندازیم که درون تنگه گلدن گیت از سویی به سوی دیگر می روند. پس از آن، سوار ماشین های کابلی می شویم تا گشتی درون شهر داشته باشیم، تجربه سواری با ماشین کابلی می تواند خاطره ای فراموش نشدنی برای تان رقم بزند. از این ماشین ها پیاده می شویم و به تماشای سازه هایی می نشینیم که به زیبایی در کنار هم چیده شده اند؛ در میان آن ها، خانه هایی به سبک ویکتوریایی دیده می شوند که در اینجا، به پینتد لیدیز (Painted ladies) مشهورند؛ یعنی خانم های رنگ شده! در حقیقت خانه هایی از سبک ویکتوریایی و ادروادی که از دهه 60 میلادی در آمریکا رنگ و بازسازی شدند به این نام عجیب خوانده می شوند. به راه مان ادامه می دهیم. در ادامه می خواهیم از پارک های بازی دیدن کنیم و به تماشای سازه های بیشتری بنشنیم، شب های سان فرانسیسکو را نیز از خاطر نخواهیم برد...

با کارناوال همراه شوید.


:Video Details

A film by: Joerg Daiber

Web: spoonfilm.com

Music: Beatnick by Julio Klaniew

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET