کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به اسلواکی | بهشتی در غرب اروپا

این بار می خواهیم گردش مجازی مان را در کشور اسلواکی انجام دهیم و بیشتر با این سرزمین زیبا در اروپای غربی آشنا شویم. کشور اسلواکی از هرسو با خشکی محصور است و با سرزمین هایی همچون جمهوری چک، اتریش، لهستان، اوکراین و مجارستان مرز دارد. عنوان پایتختی سرزمین اسلواکی متعلق به شهر براتیسلاوا (Bratislava) است که در غرب این سرزمین و نزدیک به مرزش با کشور اتریش جای خوش کرده است. شاید تا به حال نام چکسلواکی به گوش تان خورده باشد. بین سال های ۱۹۱۸–۱۹۳۹ سرزمین اسلواکی بخشی از چکسلواکی بود. اسلواکی یک بار استقلال خود را در دیگر نواحی چکسلواکی به دست آورد اما دیری نپایید که دوباره در خلال کشمکش ها به بخشی از خاک چکسلواکی تبدیل شد. امروزه این سرزمین، باز هم استقلال خود را از چکسلواکی به دست آورده است و به طور کلی، دیگر سرزمین به این نام وجود خارجی ندارد و دو کشور چک و اسلواکی حال، مستقل از هم شده اند.

تاریخ اسلواکی هم مانند بسیاری دیگر از سرزمین ها بالا و پایین بسیاری داشته است؛ اما این روزها، اوضاع این سرزمین بسیار مناسب است و به جرات می توان گفت در روزهای شکوفایی اش به سر می برد. با ما به این سرزمین زیبا و چشم نواز بیایید تا با جاذبه های اینجا بیشتر آشنا شویم.

سفرمان را از میان طبیعت چشم نواز آغاز می کنیم. در اوایل گشت و گذارمان، دریاچه یخچالی اشتروبسکه (Štrbské) را از نظر می گذرانیم که در اثر ذوب یخچال های طبیعی در رشته‌کوهِ های‌ تترز (High Tatras) پدید آمده است. به راه مان ادامه می دهیم و این بار، به یکی از سازه های مجموعه هتل های زنجیره ای کمپینسکی (Kempinski) می رسیم. بد نیست بدانید که کمپینسکی برند هتل های لوکس سوئیسی ست و از هتل های قدیمی اروپا به حساب می آید. از این هتل مجلل در 1351 متری از سطح دریا می گذریم و رهسپار طبیعت سرسبز اسلواکی می شویم. قدری از گشت و گذارمان را صرف تماشای جلوه های طبیعت می کنیم. دریاچه پوپرادسکه (Popradské) مقصد سفر بعدی مان است؛ این دریاچه نیز به وسیله ذوب شدن یخچال های طبیعی در رشته‌کوهِ «های‌تترز» شکل گرفته است. در ادامه از اسپیشسکا کپیتوآ (Spišská Kapitula) دیدن می کنیم؛ از این جا به عنوان یک شهر-کلیسا یاد می کنند. در حقیقت این منطقه، یک کلیسای جامع و خیابانی را شامل می شود که توسط دیوارها محصور شده اند. بد نیست بدانید که این سازه متعلق به قرون وسطاست. هنوز سفرمان به پایان نرسیده است و در ادامه از جاذبه های بیشتری مانند قلعه استرچنو (Strečno) دیدن می کنیم.

با کارناوال همراه شوید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست