ویدیو HD

سفر به جنوب اروگوئه | سرزمینی در آمریکای جنوبی

نظرتان چیست که کوله بارمان را ببندیم و راهی آمریکای جنوبی شویم؟ می خواهیم به نواحی جنوب شرقی این قاره برویم و از کشور اروگوئه (Uruguay) بازدید کنیم. این سرزمین نخستین بار در قرن هفدهم میلادی توسط پرتغالی‌ها کشف شد و در سال های بعدی اسپانیایی ها نیز به این کشور راه یافتند. در همین زمان ها بود که شهر مونته‌ویدئو (Montevideo) را تاسیس کردند، شهری که حالا عنوان پایتختی اوروگوئه از آن خود دارد. پس از ورود اسپانیایی ها به این خطه، جنگی میان پرتغالی ها و اسپانیایی ها بر سر مالکیت اوروگوئه در گرفت که به پیروزی اسپانیا منجر شد. هم اکنون زبان ملی اروگوئه اسپانیایی ست که از استعمارگری اسپانیا در این خطه ناشی شده است. حال که کمی از داستان شکل‌گیری اروگوئه را دانستیم، به سوی نواحی جنوبی این کشور روانه می شویم تا بیشتر با جاذبه ها و حال و هوایش آشنا شویم. با ما به اروگوئه بیایید.

آرام آرام از کناره ساحل راه خودمان را به سرزمین اروگوئه باز می کنیم. تلالو انوار خورشید، جلوه ای رویایی به محیط بخشیده است. از کنار دریا به سوی کوهستان های جنگلی رهسپار می شویم؛ پس از آن، پلی آهنی بر فراز انبوهی از درختان نظرمان را جلب می کند. همچنان به راه مان ادامه می دهیم، یکی از مواردی که در این خطه به شدت مورد توجه قرار می گیرد، درختان بلند قامتی ست که در هر سو به چشم می خورند و این، قابل تحسین است.

در ادامه گشت و گذارمان، به شهر پونتا دل استه (Punta del Este) بر می خوریم. در این شهر، جاذبه ای عجیب کنار ساحل قرار گرفته است؛ مجسمه پنج انگشت که از بر روی شن های کنار ساحل به چشم می خورند. از این مجسمه با عنوان دستِ پونتا دل استه (La Mano de Punta del Este) یاد می شود؛ البته بد نیست بدانید به این تندیس «یادبود مرد غرق شده» نیز می گویند. اندکی بعد از کاخی میان درختان نخل دیدن می کنیم که در شهر پیریاپلیس (Piriápolis) قرار گرفته است. این کاخ، Castle of Piria نام دارد و آن را در سال 1897 بنا کرده اند. به راه مان ادامه می دهیم و سازه های منحصر به فرد متعددی را از نظر می گذرانیم. همچنان که در خطه جنوبی اروگوئه پیش می رویم با پلی به نامِ پونته د لا بارا (Puente de La Barra) مواجه می شویم. این پل با معماری منحصر به فردش میان شهر پونتا دل استه و اقامتگاه لا بارا (La Barra) کشیده شده است. سفر همچنان ادامه دارد و جاذبه های بسیاری ازجمله سازه کاساپوئبلو (Casapueblo) برای تماشا مانده اند...

با کارناوال در سفر به اروگوئه همراه شوید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET