کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشتی در بازار تجریش و بازار بزرگ تهران

در گردش امروزمان سری به بازارهای مهم پایتخت می زنیم؛ بازار تجریش و بازار بزرگ تهران. این جا شهری پر از همهمه و رنگ است که برای بیش از دویست سال عنوان پایتختی سرزمین ایران را بر دوش می کشد. در این شهر اقوام مختلفی حضور دارند و حال و هوایی متفاوتی به این خطه بخشیده اند.

شاید برخی، شهر تهران را با برج میلاد و برج آزادی به یاد آورند و یا با آمدن نام این سرزمین، مراکز خرید مدرنی که روز به روز از هر گوشه این شهر سر بلند می کنند در نظرشان مجسم شود. پارک هایی همچون پارک آب و آتش، جمشیدیه، ملت و ... نیز می توانند یادآور تهران باشند. اما فراموش نکنید که این شهر زیبا تنها به فضای امروزی و مدرنش ختم نمی شود. پایتخت زیبا مناطق تاریخی و پر رفت و آمدی نیز دارد که فضای طهران قدیم را به رخ می کشند و آن روزهایی را در خاطر مجسم می کنند که باروهای کاخ گلستان، آسمان خراش های شهر شمرده می شدند. 

در این ویدیو می خواهیم به این محوطه های پرهیاهو و تاریخی قدم بگذاریم و از شریان های پر تب و تاب پایتخت عبور کنیم. در ابتدا به بازار تجریش می رویم که یکی از مهمترین بازارهای تاریخی تهران شمرده می شود.

تجریش از قدیمی ترین محله های تهران است و امامزاده صالح از معروف ترین نمادهای آن به حساب می آید. در کنار این امامزاده، بازارها، پاساژها، رستوران ها و مغازه های کوچک و بزرگ نیز دیده می شود. همچنین بازار سرپوشیده تجریش یکی از معروف ترین بازارهای قدیمی تهران است که خرید و گشت و گذار در آن طرفداران بسیاری دارد و خیلی ها از نقاط مختلف شهر به اینجا می آیند تا گشتی در این بازار رنگارنگ بزنند. این بازار که در منطقه شمیرانات تهران واقع شده است، از یک سمت به تکیه مشهور تجریش و امامزاده صالح و از سوی دیگر به میدان قدس و میدان تجریش ختم می شود و دو محله قدیمی سرپل و تجریش را به هم می رساند.

امکان ندارد که کسی به بازار تجریش بیاید و دست خالی به خانه بازگردد؛ پس ما هم با کوله باری پر از خاطره های دلپذیر از این جا خارج می شویم و به سوی بازار بزرگ تهران در میدان پانزده خرداد می رویم. در این جا گشت و گذارمان کوتاه تر از بازار تجریش است؛ اما به همان اندازه دلپذیر و تماشایی ست. گذر مردم را تماشا می کنیم، مردی را می بینیم که مشغول نوحه خوانی ست و با گام برداشتن بر روی سنگفرش بازار، خاطره سازی می کنیم. 

همراه کارناوال بمانید و این ویدیو دیدنی از بازارگردی در پایتخت را از دست ندهید. 


:Vidoe Details

Produced By: Kenan Musaev

Music: Sorrow By Shahram Nazeri, Farrokhzad Layegh

Photo Of Cover: Ivan Tykhyi

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
ترانه معنوى

بازار تهران محل خیلی خوبی برای خرید کردن کالاهای مناسب و به قیمت هست و بازار تجریش خریدن کالاهای خاص خصوصا تو بخش میوه و تره بار .

14 فروردین 1399

حاج على

بسیار ویدئو زیبا و قشنگی بود ولی بازار تهران خیلی بیشتر از این چیزهاست واقعا .

05 فروردین 1399

tahereh

بازار های تهران واقعا بینظیرند و هر چیزی که بخواهید میتونید پیدا کنید درونش ، به مسافرانی که به تهران می‌آیند پیشنهاد میکنم برای خرید مستقیم به بازار های تهران تشریف ببرند .

22 اسفند 1398

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست