نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

گشتی در بازار تجریش و بازار بزرگ تهران

در گردش امروزمان سری به بازارهای مهم پایتخت می زنیم؛ بازار تجریش و بازار بزرگ تهران. این جا شهری پر از همهمه و رنگ است که برای بیش از دویست سال عنوان پایتختی سرزمین ایران را بر دوش می کشد. در این شهر اقوام مختلفی حضور دارند و حال و هوایی متفاوتی به این خطه بخشیده اند.

شاید برخی، شهر تهران را با برج میلاد و برج آزادی به یاد آورند و یا با آمدن نام این سرزمین، مراکز خرید مدرنی که روز به روز از هر گوشه این شهر سر بلند می کنند در نظرشان مجسم شود. پارک هایی همچون پارک آب و آتش، جمشیدیه، ملت و ... نیز می توانند یادآور تهران باشند. اما فراموش نکنید که این شهر زیبا تنها به فضای امروزی و مدرنش ختم نمی شود. پایتخت زیبا مناطق تاریخی و پر رفت و آمدی نیز دارد که فضای طهران قدیم را به رخ می کشند و آن روزهایی را در خاطر مجسم می کنند که باروهای کاخ گلستان، آسمان خراش های شهر شمرده می شدند. 

در این ویدیو می خواهیم به این محوطه های پرهیاهو و تاریخی قدم بگذاریم و از شریان های پر تب و تاب پایتخت عبور کنیم. در ابتدا به بازار تجریش می رویم که یکی از مهمترین بازارهای تاریخی تهران شمرده می شود.

تجریش از قدیمی ترین محله های تهران است و امامزاده صالح از معروف ترین نمادهای آن به حساب می آید. در کنار این امامزاده، بازارها، پاساژها، رستوران ها و مغازه های کوچک و بزرگ نیز دیده می شود. همچنین بازار سرپوشیده تجریش یکی از معروف ترین بازارهای قدیمی تهران است که خرید و گشت و گذار در آن طرفداران بسیاری دارد و خیلی ها از نقاط مختلف شهر به اینجا می آیند تا گشتی در این بازار رنگارنگ بزنند. این بازار که در منطقه شمیرانات تهران واقع شده است، از یک سمت به تکیه مشهور تجریش و امامزاده صالح و از سوی دیگر به میدان قدس و میدان تجریش ختم می شود و دو محله قدیمی سرپل و تجریش را به هم می رساند.

امکان ندارد که کسی به بازار تجریش بیاید و دست خالی به خانه بازگردد؛ پس ما هم با کوله باری پر از خاطره های دلپذیر از این جا خارج می شویم و به سوی بازار بزرگ تهران در میدان پانزده خرداد می رویم. در این جا گشت و گذارمان کوتاه تر از بازار تجریش است؛ اما به همان اندازه دلپذیر و تماشایی ست. گذر مردم را تماشا می کنیم، مردی را می بینیم که مشغول نوحه خوانی ست و با گام برداشتن بر روی سنگفرش بازار، خاطره سازی می کنیم. 

همراه کارناوال بمانید و این ویدیو دیدنی از بازارگردی در پایتخت را از دست ندهید. 


:Vidoe Details

Produced By: Kenan Musaev

Music: Sorrow By Shahram Nazeri, Farrokhzad Layegh

Photo Of Cover: Ivan Tykhyi

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.