ویدیو HD

گشتی در تفلیس | پایتخت تاریخی گرجستان

امروز می خواهیم به یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری ایرانیان در خارج از کشور سفر کنیم و قدری بیشتر با این سرزمین آشنا شویم. به سراغ تفلیس می رویم؛ پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان. سفر به این منطقه، می تواند تجربه های دلپذیری برای مان رقم بزند چرا که این شهر قدمتی دیرینه دارد و بافت تاریخی اش، حتما توجه مان را جلب می کند. شهر تفلیس، ۷۲۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیتی در حدود ۱,۱۱۸,۰۳۵ تن را در خود جای داده است. شاید برای تان جالب باشد که از بیشتر ادیان الهی جلوه ای در این شهر به چشم می خورد. زمانی که در خیابان های تفلیس قدم می زنید؛ کلیساها، مساجد و حتا کنیسه های بسیاری را می بینید و از تماشای شان لذت می برید. اگرچه، ما در سفر امروزمان، بیشتر به تماشای کلیساهای تفلیس می نشینیم و بازدید از مساجد، کنیسه ها و سازه های مدرن شهر را به وقتی دیگر موکول می کنیم. همراه مان بمانید، می خواهیم گشت و گذار در تفلیس محبوب داشته باشیم.

سفرمان را آغاز می کنیم؛ در همان ابتدای راه، نمای کلیسای در دست تعمیر متخی (Metekhi) و یک کلیسای دیگر کمی دورتر، ما را از اهمیت این سازه های آیین مسیحیت در شهر مطمئن می کند. در محوطه بنای متخی، به تماشای تندیسی از واختانگ یکم (Vakhtang I)، از آخرین پادشاهان گرجستان باستان در قرن پنج میلادی (ایبریا) می نشینیم. در گرجستان از این پادشاه، به نیکی یاد می شود و حتا به یاد او هر ساله مراسمی برگزار می کنند. گرداگرد کلیسای متخی قدم می زنیم و سپس، به کمی آن طرفتر می رویم و وارد قلعه ناریکالا (Narikala) می شویم. شناخته شده ترین و قدیمی ترین جاذبه پایتخت گرجستان است که در مرکز شهر خودنمایی می کند و از آن به عنوان قلب و روح تفلیس یاد می شود. در حیاط پایین این قلعه، کلیسای تازه بازسازی شده سنت نیکلاس (St Nicholas church) جای خوش کرده است. قدمت این کلیسا به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد. کمی هم داخل قلعه ناریکالا گشت می زنیم و محو تماشای این سازه باشکوه می شویم. اما جاذبه های دیدنی بیشتری چشم انتظارمان هستند، پس از قلعه خارج شده و به گشت و گذارمان در شهر ادامه می دهیم.

همراه کارناوال بمانید و سفر به شهر تاریخی تفلیس را از دست ندهید.

ورود به صفحه معرفی قلعه ناریکالا

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET