کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به تیرانا | گشتی در پایتخت آلبانی

می خواهیم گشت و گذاری ساده در کشور آلبانی داشته باشیم؛ به میان مردم این سرزمین برویم و به پای گفت و گوی صمیمانه آن ها بنشینیم. برای این کار، تیرانا (tirana)، پایتخت آلبانی را انتخاب می کنیم. شهری که اولین بار، توسط شخصی به نام سلیمان پاشا برکین‌زاده (Sulejman Bargjini) برپا شد. سلیمان پاشا از سران نظامی امپراتوری عثمانی بود و زمانی به این سرزمین آمد که عثمانی، آلبانی را تحت سلطه خود درآورد. در ابتدا این ژنرال با برپایی یک مسجد، عمارت، حمام ترکی و چند دکان پایه های اولیه شهر را بنا کرد و پس از آن شهر تیرانا روز به روز گسترش یافت و در نهایت تبدیل به پایتخت آلبانی شد. حال که کمی از تاریخچه و داستان شکل گیری آلبانی مطلع شدیم؛ سفرمان را به این شهر زیبا و پرهیاهو آغاز می کنیم. همراه مان بمانید.

در همان ابتدای راه، مردم آلبانی نظرمان را جلب می کنند؛ پس خودمان را در میان آن ها جا می کنیم و پا به پای شان در شهر قدم می زنیم. پس از مدتی راه مان را از این مردم جدا می کنیم تا نگاهی به نمای کلی شهر داشته باشیم و با جاذبه هایش آشنا شویم. چشم مان به میدانی وسیع در میان شهر می افتد؛ درباره آن کنجکاو می شویم. با قدری جستجو می توان فهمید که این میدان، اسکندربیگ (Skanderbeg) نام دارد و تندیس شوالیه سوار بر اسب در میان میدان، شمایلی از اوست در زمان جنگ با عثمانی. بد نیست بدانید که مردم آلبانی دل خوشی از عثمانی ها ندارند چرا که سرزمین شان حدود 430 سال به چنگ این امپراتوری افتاده بود. اسکندربیگ به مدت ۲۵ سال علیه عثمانی جنگید و همین او را به یک قهرمان ملی بدل کرد.

به سفرمان در تیرانا ادامه می دهیم. باز هم گشتی میان مردم می زنیم و به زندگی روزمره شان چشم می دوزیم. ناگهان متوجه یک سازه طلایی رنگ در میان پارک می شویم که یادبود استقلال (Independence Monument) نام دارد. این یادبود در نوامبر 2014 افتتاح شد تا یک قرن استقلال آلبانی را در خاطره ها ثبت کند؛ اگر کمی دقت کنید طرح پرچم آلبانی را بر روی دیواره آن می بینید. مسیرمان را در شهر ادامه می دهیم چرا که هنوز شب های دل انگیز تیرانا را ندیده ایم...

با کارناوال همراه باشید و بیشتر با پایتخت باشکوه آلبانی آشنا شوید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست