کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به همدان | تماشای جاذبه ها و تکاپوی شهر

در این ویدیو می خواهیم نگاهی به شهر زیبای همدان در نواحی غربی کشورمان داشته باشیم. به میان مردم برویم و تماشاگر کارهای روزمره شان باشیم، همچنین، فضای شهر را در یک روز آفتابی از نظر بگذرانیم؛ اما پیش از آغاز سفرمان، یک معرفی اجمالی از شهر همدان خواهیم داشت.

شهر همدان در نواحی کوهستانی کشور و در دامنه کوه الوند قرار گرفته است. ارتفاع این شهر را 1900 متر بالاتر از سطح دریا تخمین زده اند؛ همین مرتفع بودن شهر، سبب شده تا از آب و هوایی سردسیری برخوردار باشد. همدان از لحاظ جمعیت چهاردهمین شهر پرجمعیت ایران به حساب می آید و در مرداد سال 1388 به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران معرفی شد. این سرزمین را یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران و جهان می دانند که در حال حاضر، مرکزیت استانی با همین نام را بر عهده دارد. حتما نام شهر باستانی هگمتانه به گوش تان خورده است. این شهر در محدوده همدان امروزی قرار داشته و عنوان پایتختی مادها را بر دوش می کشیده است. همچنین هگمتانه، پایتخت تابستانی هخامنشیان نیز بوده است. همه این ها، بر قدمت بالای شهر صحه می گذارد. در باب اهمیت شهر همدان می توان به این موضوع نیز اشاره کرد که در سال 1385 مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای همدان را «پایتخت تاریخ و تمدن ایران» دانست.

در شهر همدان بناهای مهمی همچون آرامگاه بوعلی سینا و آرامگاه بابا طاهر وجود دارد. اگرچه، ما در این ویدیو به این دو جاذبه نمی پردازیم و بیشتر، در محوطه شلوغ و پر رفت آمد شهر قدم می زنیم؛ اما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به معرفی کارناوال از این دو جاذبه مهم نگاهی بیندازید و با آن ها آشنا شوید. 

ما در ویدیو زمانی را در یکی از مهمترین میدان های شهر به نام «میدان امام» سپری می کنیم که با دوازده گنبد و شش خیابان احاطه شده است. با وجود این میدان، همدان به یکی از منظم ترین شهرهای کشور از نظر معماری و شهرسازی تبدیل شده است. طراحی این میدان را مهندسی آلمانی به نام کارل فریش میان سال های 1307 تا 1309 بر عهده داشت. ما بیشتر زمان مان در حومه این میدان مهم می گذارانیم و نگاهی هم به دیگر مناطق شهر داریم. 

کارناوال را در این گشت و گذار همراهی کنید. 


:Video Details

Produced By: Nurettin Yilmaz

Photo Of Cover: Hadi Karimi

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
نگین قاسمی

عالیی

16 اردیبهشت 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.