ویدیو HD

سفری رویایی به ترکیه | گشت و گذار در کنار دریای سیاه

خودتان را برای یک سفر رویایی و آرامش بخش آماده کنید. می خواهیم راه کشور ترکیه را پیش بگیریم و به شمال این سرزمین و کناره دریای سیاه سفر کنیم. در اینجا، شهرها و مناظر بسیاری چشم انتظارمان هستند تا میزبان ما در یک سفر به یادماندنی باشند. دریای سیاه میان قاره های آسیا و اروپا قرار گرفته است و انشعابی از دریای مدیترانه محسوب می شود. این دریا، به جز ترکیه، همسایگان دیگری نیز دارد که از جمله آن ها می توان به کشورهای روسیه، اوکراین و گرجستان اشاره کرد. دریای سیاه نقش پررنگی در شکل‌گیری طبیعت شمال ترکیه دارد و این خطه را به بهشتی برای گردشگران تبدیل کرده است. در ادامه به سواحل این دریا در کشور ترکیه سفر می کنیم و مناظر زیبای اینجا را به تماشا می نشینیم. با ما همراه بمانید.

آرام از میان دریای سیاه به ترکیه قدم می گذاریم و متوجه می شویم که نوای دلنواز ویولن ما را در گشت و گذارمان همراهی می کند. در آغاز سفر، از دو استان زونگولداغ (Zonguldak) و گره‌سون (Giresun) بازدید می کنیم و محو تماشای مناظر سرسبز این دو منطقه می شویم.

سپس دریاچه معروف اوزون گل (uzungl lake) در پیش روی مان ظاهر می شود. این دریاچه در روستایی به همین نام و در استان ترابزون جای خوش کرده است. اوزون گل، درست در میان کوه های زیارت (Ziyaret) و هالیزدن (Halizden) قرار دارد و ارتفاعش از سطح دریا به 1125 متر می رسد. شاید برای تان جالب باشد که این دریاچه در اثر رانش زمین و بالا آمدن بخشی از سطح زمین ایجاد شده است؛ حال، اوزون گل به سدی تبدیل شده است که آبِ جریان ها و رودهای کوهستانی را در خود جمع می کند.

پس از ترابزون به سوی استان ریزه (Rize) رهسپار می شویم. در اینجا، نگاه مان به رودخانه فیرتینا (Fırtına River) می افتد. این رود 68 کیلومتر طول دارد و بیش از 20 پل سنگی بر روی آن کشیده شده است؛ ما تنها یکی از این پل های سنگی را از نظر می گذرانیم که پرچم کشور ترکیه بر رویش خودنمایی می کند. به استان سینوپ (Sinop) نیز می رویم و پس از آن، دوباره به «ریزه» باز می گردیم تا مناظر زمستانی این خطه را به تماشا بنشینیم. این بار به هر سوی این استان که می نگریم مناظر سفیدرنگ چشم نوازی می کنند. همچنان در اطراف دریای سیاه گشت می زنیم تا این بار پاییز را در اینجا نظاره گر باشیم.

همراه کارناوال شوید و این سفر رویایی را از دست ندهید.

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به ترکیه

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET