ویدیو HD

سفر به دنیای زیر آب در خلیج تایلند

می خواهیم دل به دریا بزنیم و سفری به دنیای رنگارنگ و زیبای زیر آب داشته باشیم. در این سفر حیرت انگیز، موجودات ریز و درشت آبزی را از نظر می گذرانیم و گوشه ای از شاهکار خلقت را به تماشا می نشینیم. مقصد سفرمان، آب های خلیج تایلند است که از آن به عنوان خلیج سیام (Gulf of Siam) نیز یاد می کنند. این خلیج، ادامه دریای چین است و با کشورهای تایلند، کامبوج و ویتنام جنوبی مرز مشترک دارد. در گوشه غربی این خلیج، جزیره کوچکی به نام کو تائو (Ko Tao) جای خوش کرده است. کو تائو در واژه به معنای «جزیره لاک پشت» است که به خاطر شکل لاک پشتی آن، چنین خطابش می کنند. از کو تائو به عنوان بهشت غواصان یاد می شود؛ چرا که بیش از ۲۰ نقطه غواصی در این جزیره وجود دارد. یکی از معروفترین آن ها سیل راک (Sail Rock) نام دارد که حدود یک ساعت و نیم با جزیره فاصله دارد.

امروز راهی سیل راک هستیم، آب های شفاف این منطقه، چشم اندازی دیدنی برای غواصان به ارمغان می آورند و همین موضوع سبب شده تا اینجا را برای گشت و گذار در زیر آب انتخاب کنیم. لباس غواصی بر تن کرده و گشت مجازی مان را آغاز می کنیم.

در ابتدا صخره ای مرجانی نظرمان را به خود جلب می کند و پس از آن، ناگهان با جمعیت گسترده ای از ماهی ها مواجه می شویم. مارماهی غول‌آسا، خروس ماهی، ماهی تن، شاه گیش بزرگ، شاه گیش سیاه، کوترماهیان و ... همه به نوبت از جلوی مان رد می شوند و لذت تماشای زندگی در زیر آب را برای مان به ارمغان می آورند. در این میان، پلاستیک هایی که انسان های بی فکر در زیستگاه این موجودات ریز و درشت رها کرده اند کمی ناراحت مان می کند اما با حرکات بامزه و یک‌دست ماهی های خال خالی دوباره جنبه های رنگین و زیبای سفر را به یاد می آوریم؛ سپس با نشاطی وصف نشدنی، به مسیرمان ادامه می دهیم و از تماشای موجودات دوست داشتنی آبزی لذت می بریم.

با کارناوال همراه شوید و به هیچ وجه این سفر رویایی را از دست ندهید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET