کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به دنیای زیر آب در خلیج تایلند

می خواهیم دل به دریا بزنیم و سفری به دنیای رنگارنگ و زیبای زیر آب داشته باشیم. در این سفر حیرت انگیز، موجودات ریز و درشت آبزی را از نظر می گذرانیم و گوشه ای از شاهکار خلقت را به تماشا می نشینیم. مقصد سفرمان، آب های خلیج تایلند است که از آن به عنوان خلیج سیام (Gulf of Siam) نیز یاد می کنند. این خلیج، ادامه دریای چین است و با کشورهای تایلند، کامبوج و ویتنام جنوبی مرز مشترک دارد. در گوشه غربی این خلیج، جزیره کوچکی به نام کو تائو (Ko Tao) جای خوش کرده است. کو تائو در واژه به معنای «جزیره لاک پشت» است که به خاطر شکل لاک پشتی آن، چنین خطابش می کنند. از کو تائو به عنوان بهشت غواصان یاد می شود؛ چرا که بیش از ۲۰ نقطه غواصی در این جزیره وجود دارد. یکی از معروفترین آن ها سیل راک (Sail Rock) نام دارد که حدود یک ساعت و نیم با جزیره فاصله دارد.

امروز راهی سیل راک هستیم، آب های شفاف این منطقه، چشم اندازی دیدنی برای غواصان به ارمغان می آورند و همین موضوع سبب شده تا اینجا را برای گشت و گذار در زیر آب انتخاب کنیم. لباس غواصی بر تن کرده و گشت مجازی مان را آغاز می کنیم.

در ابتدا صخره ای مرجانی نظرمان را به خود جلب می کند و پس از آن، ناگهان با جمعیت گسترده ای از ماهی ها مواجه می شویم. مارماهی غول‌آسا، خروس ماهی، ماهی تن، شاه گیش بزرگ، شاه گیش سیاه، کوترماهیان و ... همه به نوبت از جلوی مان رد می شوند و لذت تماشای زندگی در زیر آب را برای مان به ارمغان می آورند. در این میان، پلاستیک هایی که انسان های بی فکر در زیستگاه این موجودات ریز و درشت رها کرده اند کمی ناراحت مان می کند اما با حرکات بامزه و یک‌دست ماهی های خال خالی دوباره جنبه های رنگین و زیبای سفر را به یاد می آوریم؛ سپس با نشاطی وصف نشدنی، به مسیرمان ادامه می دهیم و از تماشای موجودات دوست داشتنی آبزی لذت می بریم.

با کارناوال همراه شوید و به هیچ وجه این سفر رویایی را از دست ندهید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست