کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به شهر بنارس در هند | دیار مقدس

نام کشور هند و جاذبه های رنگارنگش چیزی نیست که به گوش مان نخورده باشد و درباره آن اطلاعاتی نداشته باشیم. این کشور به واسطه بنای تاج محل که میراث جهانی هند به شمار می رود، شهرت بسیاری دارد و شمار قابل توجهی از گردشگران را به سوی خود می کشاند. شهرهای بسیاری در این کشور وجود دارند که هر یک دارای جاذبه هایی خاص هستند اما در این میان دهلی نو، بمبئی و کلکته از اهمیت خاصی برخوردارند و نام شان بر سر زبان هاست. کارناوال می خواهد به سراغ شهری کمتر شناخته شده در این سرزمین برود و بخش هایی از شهر بِنارس را نشان تان دهد. با ما همراه باشید و گوشه ای دیگر از جهان را بشناسید...

بِنارس یا بَنارَس یا واراناسی شهری بر کرانه چپ رود گنگ است که از مراکز دینی عمده هندوان به شمار می رود و نزد بوداییان و پیروان آیین جین قداست خاصی دارد. جالب است بدانید که این دیار از شهرهای مهم تاریخی، فرهنگی و تجاری هند نیز محسوب می شود و آن را به عنوان یکی از مراکز قدیمی و مهم شیعیان شبه قاره هند نیز می شناسند.

بنارس از مراکز آموزش زبان فارسی هم به شمار می آید و دانشجویان می توانند زبان و ادبیات فارسی را تا سطح دکتری در دانشگاه هندوی بنارس بخوانند. مدرسه دینی الجامعةالسلفیة این شهر نیز میزبان طلاب است.

در این شهر می توانید سوار بر قایق شوید و در رود گنگ به حرکت در آیید و عبور و مرور مردم و مناظر شهری را به نظاره بنشینید.

یکی از دلایل اهمیت این شهر برگزاری مراسم چرخه‌شکنی یا موکشه در آن است که یکی از مفاهیم ادیان هندی اعم از هندوگرایی، بوداگرایی و ... به شمار می رود. در این مراسم اجساد زیادی به آتش کشیده می شوند تا خاکسترشان به رود گنگ ریخته شود.

با کارناوال همراه باشید و گشتی در بنارس بزنید...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست