کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به وادی رم | ماه درخشان کشور اردن

بار سفرتان را ببندید و با ما راهی کشور اردن شوید. در این سرزمین، قصد بازدید از جاذبه ای منحصر به فرد و تماشایی را داریم. به وادی رم (Wadi Rum) می رویم که در نواحی جنوبی اردن قرار گرفته است و در کنار شهر سنگی پترا و شهر ساحلی عقبه سه جاذبه های مهم و طلایی اردن را تشکیل می دهند. پیش از آن که به وادی رم بپردازیم، بد نیست توضیح دهیم که واژه وادی به طور کل به مسیری تنگ و اغلب خشک گفته می شود که در ناحیه ای کویری قرار دارد و با بارندگی های شدید، آب در آن به جریان می افتد.

وادی رم بزرگترین وادی کشور اردن است و در حدود 720 کیلومتر مربع مساحت دارد. ارتفاع مرتفع ترین نقطه در اینجا را 1840 متر اندازه گیری کرده اند که در سی کیلومتری روستای وادی رم قرار گرفته است. در یک روز آفتابی و صاف، می توان از این نقطه خاص، دریای سرخ و مرز عربستان صعودی با اردن را مشاهده کرد. قدمت سکونت انسان ها در منطقه وادی رم به پیش از تاریخ باز می گردد و این مساله را بر اساس اشیایی تخمین زده اند که در این وادی یافت شده است. یکی از تفریحات جذاب در این منطقه، صخره نوردی ست و بادیه نشین های عرب نسل به نسل به آن توجه داشته اند؛ به طوری که خیلی از مسیرهای ایجاد شده توسط آن ها امروزه به وسیله صخره نوردان استفاده می شود. 

 به وادی رم، «دره ماه» نیز می گویند چرا که این منطقه ماسه هایی سرخ رنگ دارد و با تابش خورشید، زمینش چون ماه می درخشد. شاید برای تان جالب باشد که در سال 2015 این منطقه لوکیشن فیلم برداری فیلم سینمایی مریخی بود و پس از آن، در سال 2017 برای ضبط یکی از سری فیلم های جنگ ستارگان مورد استفاده قرار گرفت. پس از انتشار این دو فیلم هالیوودی، دره ماه بیش از پیش مورد توجه واقع شد و مسافران بیشتری اینجا را به عنوان مقصد سفر خود برگزیدند. 

حال که بیشتر با وادی رم آشنا شدید با کارناوال همراه شوید تا ویدیویی تماشایی از اینجا ببینیم و گشت و گذاری در این نقطه از زمین داشته باشیم.


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Website: https://milosh9k.com

Music: Rildrim - Dreamed Rules - 04 - Lost in the melody

Photographer Of Cover: Fabián Luque

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست