ویدیو HD

سفر به ایروان | پایتخت تماشایی ارمنستان

مقاصد جذاب بسیاری در سراسر کره زمین وجود دارد که هر یک با داشتن جاذبه هایی متفاوت، علاقه مندان را به سوی خود می کشانند. ما از میان شهرهای دیدنی جهان به سراغ ایروان می رویم که با عنوان پایتخت ارمنستان شناخته می شود و به دلیل هزینه های مناسب و نزدیکی به کشورمان مقصدی پرطرفدار در میان ایرانی هاست. در ویدیوی امروز کارناوال به این شهر قدم می گذاریم و بر فراز آن به پرواز در می آییم تا زیبایی هایش را از نمایی متفاوت به نظاره بنشینیم. جاذبه های تاریخی متعددی را در این شهر می توان دید که جذابیت سفر به این دیار را دوچندان می کنند. اگر دوست دارید که سفری کوتاه به ارمنستان داشته باشید، به تماشای این ویدیو بنشینید و از گشت در این شهر لذت ببرید...

سفرمان با تماشای مجسمه مام ارمنستان آغاز می شود که حدود 22 متر ارتفاع دارد و در میان پارک پیروزی خودنمایی می کند. سپس به سراغ کاسکاد ایروان یا هزار پله می رویم که یکی از جاذبه های معروف این شهر به شمار می رود. این مجموعه دارای ارتفاع 118 متر و  به صورت راه‌ پله ای باشکوه است که چشم انداز بسیار خوبی به ایروان دارد. 

جاذبه دیگری که در این ویدیو می بینیم ساختمان بنیاد دست نوشته‌های کهن ماتِناداران (Matenadaran) است که از بنیادهای برجسته ارمنستان و از گنجینه‌های مهم جهان به شمار می رود. این بنیاد با نام ماتنادارانِ مسروپ ماشتوتس شناخته می شود و به افتخار ماشتوتس ابداع کننده الفبای زبان ارمنی، چنین نامی به خود گرفته است. موزه ماتناداران نزدیک به 17000 متن خطی به زبان ارمنی قدیم و دیگر زبان های کهن مشرق زمین را در خود دارد و از علاقه مندان میزبانی می کند. 

خودتان را برای سفر به ایروان آماده کنید و از زیبایی های این شهر لذت ببرید. با کارناوال همراه باشید...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET