ویدیو HD

سفر به نپال | کشوری مرتفع در قاره آسیا

از میان مقاصد رنگارنگ دنیا، این بار کشور نپال را برای گشت و گذار برگزیده ایم. زمانی که نام این سرزمین به میان می آید، تصویری از بلندترین کوه جهان یعنی اورست در ذهن مجسم می شود که در این کشور قرار دارد؛ اما سفر امروز ما کمی متفاوت است. ما به تماشای ارتفاعات این کشور نمی رویم. در گشت و گذارمان می خواهیم به شهرهای نپال سر بزنیم، لحظاتی را در میان مردم بگذرانیم، از معابد بودایی و هندوییسم دیدن کنیم و نگاهی هم به طبیعت داشته باشیم. پس بیایید کمی با نپال آشنا شویم و پس از آن به تماشای ویدیویی دیدنی از این سرزمین بنشینیم. 

نپال در نواحی جنوبی قاره آسیا قرار دارد و با سرزمین های هند و چین مرز دارد و به نحوی خود را در دل هندوستان جا کرده است! پایتخت این کشور کاتماندو (Kathmandu) است. همان طور که حتما می دانید بیشتر نواحی نپال بر روی رشته کوه های هیمالیا جای دارند و همین سبب شده تا این جا، سرزمینی مرتفع باشد. بیشتر ساکنین نپال در نواحی جنوبی ساکن هستند که دلیلش را می توان در خاک مرطوب و حاصلخیز این نواحی جست و جو کرد. در این کشور ادیانی چون هندوییسم، بودایی و اسلام رواج دارد، اگرچه بیشتر نپالی ها پیرو آیین هندو هستند. علاوه بر میزبانی اورست، نکته متمایز دیگری هم درباره این سرزمین وجود دارد که به پرچم کشور مربوط می شود. نپال تنها سرزمین با پرچم سه گوش در دنیاست، دیگر پرچم ها، همگی مستطیل هستند.

حال که اطلاعات خوبی از سرزمین نپال به دست آوردید، با کارناوال همراه شوید تا جلوه های تماشایی این سرزمین را به نظاره بنشینیم. ساختمان هایی را از نظر بگذرانیم که با ظرافت و جزییات ساخته شده اند، نپالی ها را ببینیم که به انجام مناسک مذهبی مشغولند و ...


:Video Details

Produced By: Pixel6Studio

Web: http://www.Pixel6Studio.com

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET