ویدیو HD

ویدیویی از دیدنی های ارمنستان

جاذبه های ارمنستان بسیار زیادند و طبیعت ارمنستان نیز مزید بر علت شده تا سفر به این کشور جذابیت بالایی برای مسافران داشته باشد. به همین خاطر، ویدیویی از دیدنی های ارمنستان را برای این گشت و گذار مجازی کارناوال در نظر گرفته ایم تا مروری بر جلوه های تماشایی ارمنستان داشته باشیم. البته در گشت و گذارمان نیم نگاهی هم به جمهوری آرتساخ (Republic of Artsakh) می اندازیم که جنجالی میان کشورهای ارمنستان و آذربایجان برپا کرده است و بر سر مالکیتش اختلافاتی وجود دارد. 

در ابتدای سفرمان، با قلعه ای تاریخی به نام آمبرد (Amberd) مواجه می شویم که در دامنه جنوبی کوه آراگاتس (Aragats) یا آلاگوز جا خوش کرده است. آمبرد در واژه به معنای "قلعه ای در میان ابرها" است و به مرتفع بودن این بنا اشاره دارد؛ فاصله این قلعه از سطح دریا، 2300 متر است. پس از آن که نیم نگاهی به این بنای تاریخی داشتیم، از آن فاصله می گیریم تا در دیگر نقاط کوه آراگاتس نیز گشتی بزنیم.

این کوه در شمال غربی ایروان واقع شده است و عنوان بلندترین قله ارمنستان را از آن خود دارد. کوه آراگاتس از مناطق محبوب برای کوهنوردی در ارمنستان است و علاوه بر آن برای گردشگران نیز جذابیت ویژه ای دارد چرا که علاوه بر قلعه آمبرد جاذبه های دیگری هم در این منطقه واقع شده اند. مثلا رصدخانه اخترفیزیک بیوراکان نیز بر روی همین کوه قرار دارد و می تواند، جلوه های ویژه ای از آسمان را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد. همچنین کلیسای واهراماشن (Vahramashen Church) هم بر روی همین کوه است. این سازه در سال 1026 میلادی، در شیب های جنوبی آراگاتس ساخته شد. 

از دیگر جاذبه هایی که در حین سفرمان با آن ها مواجه می شویم می توان به کلیسای ناجی مقدس در شهر گیومری (Gyumri)، معبد گارنی (Temple of Garni) در 27 کیلومتری شرق ایروان و ... اشاره کرد. 

با کارناوال همراه شوید و این ویدیوی تماشایی از ارمنستان و جمهوری آرتساخ را از دست ندهید. 


:Video Details

Filmed, Edited, and Produced By: Apo Avedissian

Instagram Account: apoavedissian

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET