کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از حال و هوای محرم در کربلا

ویدیویی از حال و هوای محرم در کربلا را با شما اشتراک گذاشته ایم تا کمی با فضای عزاداری های محرم در کربلا آشنا شوید و ببینید در این وقت از سال، چه شور و غوغایی در این شهر عراق برپاست. حرم امام حسین در ماه محرم یکی از اصلی ترین مکان ها برای عبادت و عزاداری شیعیان است و هر سال، میزبان دل غمگین هزاران مسلمان می شود. 

خبر فرا رسیدن مراسم محرم را می توان از نگاه های غم زده و خیابان های سیاه پوش به راحتی فهمید. حماسه ای که در کربلا رخ داد، آن قدر بزرگ بوده که امروزه حتی با گذشت بیش از هزار سال باز هم مسلمانان را در سراسر جهان به تکاپو می اندازد و ذره ای از شکوه آن کم نشده است. همه به پا می خیزند تا سالروز این حماسه عظیم را به بهترین شکل برپا دارند و در غم شهادت ابا عبدالله الحسین و یارانش، دیدگان خود را تر کنند. در این ماه، دست ها برای غم بزرگی بر سر و سینه می کوبند و این خون دل است که اشک دیده می شود و بر روی چهره های ماتم زده فرو می ریزد.

بد نیست بدانید نخستین عزاداری های محرمی، در همان سال از دست رفتن امام حسین، در روز چهلم شهادت ایشان و یاران‌شان توسط جابر انصاری، یار وفادار پیامبر برگزار شد. اما تا مدت ها به دلیل حکومت خلفای عباسی بر ایران و عراق، عزاداری در ابعاد وسیع رایج نبود و سوگواری ها عمدتا در پای منبر علما و بزرگان دین انجام می شد. امروزه اما ماجرا فرق کرده است، شیعیان در بسیاری از نقاط جهان، می توانند در غم مولای شان به سوگواری بنشینند و برای ایشان، دست بر سر و سینه خود بکوبند و اشک بریزند. در ویدیو کربلا در محرم، گوشه ای از این عزاراداری بزرگ و پرشور را می بینیم ... 


:Video Details

Produced By: Ahlulbayt TV

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست