ویدیو HD

ویدیویی از کاپادوکیه | مقصد محبوب بالون سواری در ترکیه

حتما تا به حال نام کاپادوکیه ترکیه به گوش تان خورده است و شاید هم به این منطقه سفر کرده باشید. می خواهیم با ویدیویی از کاپادوکیه، خاطرات سفر به این ناحیه را برای تان زنده کنیم و همچنین، فرصت دیدن زیبایی های این مقصد را به کسانی بدهیم که تا به حال به این منطقه تاریخی- تفریحی نرفته اند. در این ویدیو، دیدنی های کاپادوکیه را به شما نشان می دهیم و همینطور به تماشای صحنه هایی از بالون سواری در کاپادوکیه می نشینیم که از محبوب ترین تفریحات در این منطقه شمرده می شود. پیش از آغاز سفر، توضیحی اجمالی درباره این ناحیه خالی از لطف نخواهد بود. 

کاپادوکیه، در حقیقت نام یک سرزمین باستانی ست که در آناتولی مرکزی قرار داشته و امروزه استان های نوشهر (Nevşehir)، قیصریه (Kayseri)، قِرشهر (Kırşehir)، آقسرای (Aksaray) و نیغده (Niğde) در ترکیه امروزی را در بر می گیرد. البته منطقه گردشگری کاپادوکیه که این روزها، مسافران بسیاری را به سوی خود می کشاند در استان نوشهر قرار دارد. 

در قسمتی از منطقه کاپادوکیه، به نام دره گورمه، مانند روستای کندوان ایران و شهر سنگی اوپلیستسیخه در گرجستان، خانه ها در دل کوه حفر شده اند و همین موضوع، توجه تاریخ شناسان و همچنین گردشگران را به این سو جلب کرده است. از ارزش و اهمیت منطقه کاپادوکیه همین قدر کافی ست که بدانید این جا از سال 1985، در میراث جهانی یونسکو جای دارد. خانه های غارشکل منطقه کاپادوکیه، یادگاری از مردم غارنشین هستند و احتمالا در جنگ ها نیز به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفتند. در ویدیو پیش رو تعدادی از این خانه ها را می بینیم و حتی به درون برخی از آن ها قدم می گذاریم.

پرواز بالون های رنگی در آسمان این منطقه از اصلی ترین دلایل سفر گردشگران به کاپادوکیه است و هرساله جشنواره های بالون سواری جذابی در این منطقه برگزار می شود. در ویدیو پیش رو، می توانید از دیدن بالون های رنگی در آسمان این منطقه نیز لذت ببرید. با کارناوال همراه بمانید و تماشای جلوه های تماشایی کاپادوکیه را از دست ندهید. 


:Video Details

Produced By: yasin ilcebay

Website: http://yasin.ilcebay.com

Photo Of Cover: Matías Piñeiro Gargiulo

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET